Ten pies przeżył koszmar, ale się nie poddaje. Kundelek Popcorn potrzebuje pieniędzy na leczenie

Mały kundelek o imieniu popcorn, który cudem uniknął śmierci pod kołami kombajnu, dzięki ludziom dobrej woli przeszedł już skomplikowane i kosztowne leczenie w Holandii. Dalej jednak potrzebuje pomocy.

Przypomnijmy, w ubiegłym roku właściciel psa uwięził rocznego kundelka na polu kukurydzy, zostawiając go na pewną śmierć.

- Osoby, które to zrobiły, miały świadomość tego, że pojedzie tędy kombajn. Chcieli zabić to zwierzę. Piesek został potrącony. Uległ bardzo poważnym urazom. Aktywną ma już tylko jedną łapę - mówi Michał Błaszak z Fundacji Schronisko dla Zwierząt w Gaju.

Czytaj też: "Samochód ze zwierzętami stoi czasem w 40 stopniowym upale. Raz stał tydzień". Światowy protest

Sprawa psa Popcorna poruszyła wiele osób, które zdecydowały się wpłacić pieniądze na jego rehabilitację. Dzięki temu opiekująca się zwierzakiem fundacja mogła skorzystać z pomocy specjalistów holenderskich. Udało się przywrócić sprawność w jednej łapce, weterynarze starają się by pies, stanął także na drugiej nodze.

Jeśli się to uda, kundelek Popcorn będzie mógł się poruszać przy pomocy specjalnego wózka.

- To jest młody pies, ma około roku, może półtora. Cudowny psiak. Przemiły, drobny, przepiękny. Organizujemy na niego zbiórki, prosimy sponsorów - nie zawodzimy się - dodaje Błaszczak.  

Kosztowne leczenie

Do tej pory leczenie Popcorna kosztowało 30 tys. euro, część tej kwoty pokryli zagraniczni sponsorzy, ale wsparcie dla fundacji opiekującej się okaleczonym psem wciąż jest potrzebne.

18 czerwca przed sądem w wielkopolskim Śremie staną oprawcy kundelka. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi im do 3 lat więzienia.

DOSTĘP PREMIUM