Rusza podcast Magazyn Miasta - o tym, co naprawdę ważne w miastach, w których żyjemy

Kampania wyborcza to gąszcz obietnic, twierdzeń i pomysłów. Łatwo się w nim pogubić. Warto się jednak się przez niego przedrzeć i podejmować świadome decyzje - nie tylko wyborcze. Dlatego wspólnie z zaproszonymi gośćmi redaktorzy czasopisma Magazyn Miasta mówią o tym, co naprawdę ważne w miastach - przyglądamy się najważniejszym wyzwaniom, definiujemy problemy i oceniamy ich rozwiązania. Wszystko po to, by móc lepiej zrozumieć miasto i samodzielnie umieć odróżnić dobre propozycje od pozbawionych sensu ogólników.

Artur Celiński, redaktor czasopisma "Magazyn Miasta" rozmawia ze swoimi gośćmi o kampanii samorządowej, przede wszystkim w Warszawie. Choć nagranie miało miejsce na początku sierpnia, jego treść praktycznie pozostaje aktualna.

Goście podcastu, architekt Czesław Bielecki i znawca architektury Kuba Snopek, dyskutują w rozmowie z redaktorką czasopisma "Magazyn Miasta" Martyną Obarską nad tym, jak architektura poszczególnych budynków, ale też projekty urbanistyczne wpływają na życie mieszkańców oraz jak często o architekturze i urbanistyce można usłyszeć w kampanii wyborczej i co z tego wynika.

Za tydzień, w czwartek po 19:00, kolejne dwa odcinki podcastu tokfm.pl. "Magazyn Miasta":

Marta Żakowska w gorącej dyskusji z zaproszonymi przez siebie gośćmi zastanawiać się będzie nad kierunkami, w jakich powinny zmierzać zmiany w organizacji komunikacji polskich miast - najbardziej energetyzującym wątkiem będzie niemal tradycyjny już konflikt rowerzyści kontra kierowcy samochodów.

Artur Celiński będzie z kolei pytał swych rozmówców o budowanie dobrych miast. Budowanie dosłownie i w przenośni, także o badania nad przyszłością miast.

Kiedy możesz posłuchać innych podcastów tokfm.pl piszemy tutaj.

TOK FM PREMIUM