Doroczne podsumowanie roku 2018, czyli superranking Hirscha. Podcast więcej niż ekonomiczny
Zasada jest prosta, jak w klasycznej liście przebojów: 10 miejsce w tygodniowym zestawieniu to 1 pkt a pierwsze - 10 pkt. W ten sposób powstał ostateczny ranking za rok 2018, który składa się ze 130 miejsc. W podcaście autor skupia się na pierwszych trzydziestu.
Poniżej zaś - czwarta dziesiątka dorocznego rankingu Hirscha:
40. Spada inflacja
39. Spowolnienie gospodarcze w Chinach
38. Aktywność zawodowa kobiet: najpierw spada, potem wzrasta
37. Koniec FAANG
36. Mocny złoty
35. UE i rule of law
34. Liczba urodzeń i/a 500+
33. Uber woli wozić jedzenie zamiast ludzi
32. RPP i brak podwyżek stóp procentowych w Polsce
31. Rosjanie uciekają przed sankcjami
Możemy ujawnić, że np. na miejscu 23. rankingu jest kwestia drożejącej ropy, ale na 16. jest taniejąca ropa i marże na paliwa. Na 11. ogólnie ujęta kwestia "PiS i/a gospodarka" a np. na 6. koniec hossy na giełdach.
Jakie wydarzenia znalazły się na pozostałych miejscach? O tym w podcaście.
Tym razem, z okazji Świąt, wyjątkowo dostępnym DLA WSZYSTKICH!
To nie ostatni podcast "Cotygodniowe podsumowanie roku" w tym roku, w kolejnym Rafał Hirsch pokusi się o prognozy na rok 2019, premiera - w Sylwestra.
Na pytania i uwagi czekamy pod adresem rankinghirscha@tok.fm
-
Gdzie jest Adrian Klarenbach? Nieoficjalnie: Gwiazdor TVP zawieszony. Poszło o posła Zjednoczonej Prawicy
-
Koniec protestu osób z niepełnosprawnościami. Posłanka Hartwich przekazała, kiedy opuszczą Sejm
-
PiS plus Konfederacja równa się kolejny rząd? "Ona będzie Solidarną Polską do kwadratu"
-
Polski ambasador mówi o wejściu Polski w konflikt z Rosją. Schnepf: To jest jak dymisja
-
Szef Lasów Państwowych rusza na "wielką batalię wyborczą" z rządem. "Władza próbuje prywatyzować państwo"
- "Babciowe". Donald Tusk obiecuje nowe świadczenie. "Nikt na tym nie traci"
- Robert Lewandowski o "aferze premiowej". Zaskoczył kibiców
- PiSowscy wujowie - co mówią, co myślą? I czy waloryzacja 500 plus to będzie "game over" dla opozycji
- Ktoś odważy się aresztować Putina? Na pewno nie Węgry. "Sygnał dla świata"
- Miesiączka, podpaski, tampony - przestań się wreszcie wstydzić! Czy urlop menstruacyjny jest możliwy w Polsce