Urząd kontra firma, UE vs. USA, czyli Big Mac w opałach. I wzrosty na giełdach. Ranking Hirscha

Nie tylko słynna (ale, jak się okazuje, nie dla wszystkich) kanapka sieci McDonald's, ale też dwa inne amerykańskie wątki pojawiają się w najnowszym wydaniu "Cotygodniowego podsumowania roku". To społeczne i gospodarcze konsekwencje konfliktu parlamentu z prezydentem USA, jeśli ów shutdown by się przedłużał oraz wpływ ocieplającego się klimatu na konkretne wydarzenia gospodarcze, w tym kondycję konkretnych firm.

W rankingu także: dobre wieści z giełd, gorsze - o danych o produkcji przemysłowej i rynku pracy w Polsce ale też kolejne symptomy recesji w strefie euro. A także o kolejnym odcinku serialu brexitowego, planach dołączenia większego banku Leszka Czarneckiego do mniejszego jego banku, paradoksalnym dużym popycie na długoterminowe włoskie obligacje skarbowe, oraz co łączy dziwne rozporządzenie o utrudnianiu handlu akcjami niektórych firm z "Żabkami" i Tadeuszem Rydzykiem.

Wszystkie te, skrótowo opisane powyżej zjawiska, Rafał Hirsch ułożył, jak zwykle, w kolejności od 10. do 1. - jak układ tej swoistej listy przebojów tłumaczy? Warto posłuchać:

Na pytania i uwagi czekamy pod adresem rankinghirscha@tok.fm

TOK FM PREMIUM