Zło dobrem zwyciężaj. Oraz pomyłki, nie tylko freudowskie. [408. Lista Przebojów TOK FM]

W zeszłym tygodniu Listy Przebojów nie było, ze względu na faktyczną, i formalną, żałobę narodową po tragedii, do jakiej doszło w Gdańsku. Nie zamieszczamy także w "Liście" wielu ważnych i wartościowych słów, jakie padły w minionych dwóch tygodniach. Z wielu przyczyn, które także wydają się oczywiste, jak chociażby ta, że niestosownym byłoby poddawać te słowa głosowaniu. Jest jednak jeden cytat, który postanowiliśmy wyróżnić - zarówno dlatego, że wyróżnić trzeba mówiącą te słowa, jako inicjatorkę niezwykle pozytywnej akcji, ale też: samą akcję, a dokładniej ponad 200 tysięcy osób, które postanowiły, jak w tytule, zwyciężyć dobrem zło, dokładając się do ostatniej puszki prezydenta Pawła Adamowicza dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W pozostałych propozycjach: co to znaczy, gdy ekspert motoryzacyjny myli ze sobą modele samochodów, z czego śmiał się Jacek Balkan, czy pani Lidia da radę uzdrowić polską edukację a także papuga i jej koledzy oraz dające do myślenia przejęzyczenie Roberta Biedronia.

Do premier dołącza bezapelacyjny zwycięzca listy 407., czyli występ prezesa NBP Adama Glapińskiego, wspieranego, z równie efektownym wdziękiem, przez Jerzego Kropiwnickiego. Na drugim - fragment konferencji prasowej pani dyrektor z NBP, na trzecim: trudne do wymówienia zapoczątkowywanie.

Słuchajcie, głosujcie, możecie też do nas pisać: lista@tok.fm.

Głosuj w 408. notowaniu Listy Przebojów TOK FM
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Zło dobrem zwyciężaj. Oraz pomyłki, nie tylko freudowskie. [408. Lista Przebojów TOK FM]
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 1 raz 1

  Apropos Freuda, malo osob wie iz zajal sie psychoanaliza celem naukowego wyjasnienia powszechnego w Europie antysemityzmu. Przyczyn tego zjawiska doszukiwal sie nawet w zyciu prenatalnym gojow, stad np. opinia iz Polacy wysysaja antysemityzm z mlekiem matki..

 • endrju1521

  Oceniono 2 razy 0

  Po takich biblijnych tekstach,

  żeby pojąć "polityków", trzeba będzie skończyć seminarium...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX