Walentynki i podcasty do słuchania we dwoje. Polecamy audycje na Dzień Zakochanych

Walentynki to czas, w którym szczególnie dużo mówi się na temat związków i relacji między partnerami. Wiele aspektów dotyczących tej tematyki poruszanych jest na antenie TOK FM. Z okazji 14 lutego przypominamy podcasty idealne do słuchania we dwoje.

Czy bycie w długoletnim, stałym związku musi wiązać się ze słabnącym pożądaniem? Kiedy jesteśmy ze sobą od lat nie czujemy już tego zauroczenia seksualnego, które towarzyszyło nam na początku. Jak to zmienić? Czy istnieje sposób na zwiększenie pożądania u naszej partnerki bądź partnera?

Bez względu na staż związku, dobry seks i wzajemna bliskość mogą poprawić relacje w związku. O tym jak pracować nad życiem seksualnym, jak wzbudzić wzajemne pożądanie z psycholożką i terapeutką par Natalią Flak rozmawia Anka Grzywacz.

Kobieta się puszcza, jest zdzirą. Mężczyzna jest za to ogierem i samcem alfa. W audycji "Dobry seks" o tym, że należy stereotypowe podziały wyrzucić za okno i zacząć się cieszyć z seksualności. Tylko czym taka pozytywna seksualność jest? Jak ją odnaleźć?

O tej radosnej rozpuście opowiada psycholożka, felietonistka, królowa życia – Katarzyna Miller, która jest gościem Hanny Zielińskiej w Radiu TOK FM. Jej poezja, proza czy po prostu poradniki opowiadają o tym, jak żyć możliwie szczęśliwie i nie zwariować.

Małżeństwa aranżowane wydają nam się być czymś zupełnie spoza naszego kręgu kulturowego. Jednak w Polsce od wielu lat do takiego małżeństwa można trafić, nawet o tym nie wiedząc. Chodzi o te skojarzone przez algorytmy stosowane na portalach randkowych.

Dziś korzystanie z takich portali jest normą. A co więcej - jak przekonywał prowadzący audycję Radia TOK FM Cezary Łasiczka - okazuje się, że pary, które poznały się przez internet, rzadziej się rozstają.

Na co uważać na Tinderze? Seksuolog przyjrzał się, jak z niego korzystamy i ma kilka cennych porad

- Jeśli kobieta ma w domu rycerza, to na Tinderze będzie szukała rozpustnika - ekspert opisywał w TOK FM, jak kobiety i mężczyźni korzystają z aplikacji randkowej i na co powinniśmy szczególnie uważać.

Czy miłość istnieje? Przez meandry filozoficzne przeprowadza nas prof. Zofia Rosińska

- Miłość to figura retoryczna czy metaforyczna, to jest słowo, to jest pojęcie, ale to jest bardzo ważne pojęcie. Ja nigdy bym nie chciała z tego pojęcia zrezygnować. We wszystkich językach, jakie znam, europejskich językach, przynajmniej to słowo istnieje ono jakąś moc w sobie ma, ono promienieje. Tak promienieje jak słońce, promienieje jak Księżyc, gwiazdy, wszystko jedno, to jest coś, co oświetla nasze życie, to relacje międzyludzkie oświetla i to, słowo, jest takie ważne wobec tego, żeby ono było przereklamowane, to to w ogóle nie wchodzi w grę - mówiła.

 Pretekstem do poniższego wydania podcastu psychologiczno - filozoficznego stało się powołanie w Wielkiej Brytanii minister ds. samotności. Samotność jest bowiem problemem nie tylko psychologicznym, zdrowotnym, społecznym, ale staje się też problemem politycznym. Problemem, na który nie ma łatwego sposobu. Ale czy samotność ma wymiar wyłącznie destrukcyjny? Czy nie da się na nią spojrzeć w inny sposób?

TOK FM PREMIUM