"OK Google, porozmawiaj z TOK FM". Radio TOK FM pierwszą polską aplikacją radiową w Asystencie Google

Radio TOK FM jest pierwszym polskim radiem, dostępnym w Asystencie Google. A to oznacza, że o włączenie zarówno TOK FM na żywo, jak i podcastów TOK FM można teraz poprosić Google głosowo - bez wpisywania czy wciskania czegokolwiek w telefonie.

TOK FM w Asystencie Google po polsku

Do tej pory słuchać TOK FM przez internet można było jedynie za pośrednictwem aplikacji TOK FM (polecamy ją w nowej odsłonie), jak i na stronie tokfm.pl. Teraz pojawia się nowa, bardzo wygodna opcja. TOK FM jest pierwszą polską stacją radiową i platformą podcastową, która jest obsługiwana głosowo przez Asystenta Google. 

Poproś Google o TOK FM

Jak to działa w praktyce? Jeśli Twój smartfon lub tablet ma Androida w wersji 5.0 lub nowszej, lub też jeśli na swoim iPadzie czy iPhone'ie masz aplikację Asystent Google, możesz poprosić Google o włączenie TOK FM. Wystarczy uruchomić Asystenta Google i powiedzieć

OK Google, porozmawiaj z TOK FM.

To będzie początek prostej i szybkiej rozmowy, w czasie której poprosisz Google o włączeni np. radia na żywo, najnowszych informacji lub podcastu z wybranej dziedziny.  

TOK FM w Asystencie Google. Co powiedzieć, by włączyć?

Aby posłuchać Radia TOK FM na żywo lub aktualnego serwisu informacyjnego, wystarczy użyć zwrotu

OK Google, poproś TOK FM żeby włączył radio

lub

OK Google, zapytaj TOK FM o informacje.

W celu wybrania najnowszego podcastu z ulubionej kategorii tematycznej można powiedzieć np.

OK Google, zapytaj TOK FM o Poranek

albo

OK Google, zapytaj TOK FM o najnowszy podcast z kategorii Gospodarka

albo 

OK Google, poproś TOK FM o sport.

Asystent Google włączy TOK FM... w samochodzie

Korzystanie z Asystenta Google do włączania TOK FM może ułatwić życie w wielu codziennych sytuacjach. Np. kiedy jedziemy samochodem lub gdy uprawiamy sport. Dzięki komendom głosowym do uruchomienia radia nie angażujemy ani rąk, ani oczu. Taka opcja uruchamiania i sterowania TOK FM może być także dużym ułatwieniem dla osób z niepełnosprawnościami.

TOK FM w Asystencie Google już działa - co dalej?

Radio TOK FM na platformie Asystent Google działa w wersji beta, którą będziemy rozwijali w miarę udoskonalania platformy w języku polskim. Będziemy też do niej dodawać nowe funkcjonalności po analizie przyszłych zapytań słuchaczy. Na razie z dodatkowych opcji - takich jak tworzenie playlisty, dostępu do pełnego archiwum czy obserwowania wybranych audycji - korzystać można w aplikacji TOK FM i na stronie tokfm.pl po zakupie Dostępu Premium.

Z rozwiązania mogą obecnie korzystać posiadacze telefonów i tabletów z systemem Android oraz posiadacze iPhone'ów i iPadów, którzy zainstalują aplikację Asystent Google dostępną w AppStore. Wkrótce, gdy tylko platforma Google to umożliwi, sterowanie głosowe Radiem TOK FM będzie także działać w tzw. smart speakerach Google Home oraz w samochodach ze zintegrowanym systemem Android. Akcję TOK FM w Asystencie można też obsługiwać guzikami umieszczonymi w nowoczesnych słuchawkach typu smart.

Akcja TOK FM na platformie Asystent Google powstała dzięki współpracy Grupy Radiowej Agory z Publicis Media, która jest jednym z pierwszych w Polsce certyfikowanych partnerów platformy Actions on Google. Za wdrożenie techniczne odpowiadają Blue 449 i LiquidThread - agencje należące do Publicis Media.

DOSTĘP PREMIUM