Czy wiesz, co czujesz? Jucewicz, Dimitrova i Stawiszyński o emocjach

W dzisiejszym odcinku "Naszych wewnętrznych konfliktów" gości Agnieszka Jucewicz, dziennikarka Wysokich Obcasów i Wysokich Obcasów Extra, specjalizująca się w tematyce psychologicznej. Nakładem wydawnictwa Agora ukazała się właśnie jej najnowsza książka "Czując. Rozmowy o emocjach".

Prowadzący podcast zastanawiają się wspólnie z autorką czy we współczesnej kulturze mamy do czynienia z deficytem, czy raczej właśnie nadmiarową koncentracją na emocjach. Czy zbyt wiele uwagi poświęcamy naszym uczuciom, czy raczej przeciwnie: zaniedbujemy je i nie potrafimy o nich w pogłębiony sposób rozmawiać? I jaki ma z tym związek kultura późnego kapitalizmu, w której pewne emocje są mile widziane, inne zaś – jak smutek czy bezradność – traktuje się niczym nieproszonego gościa i próbuje wszelkimi środkami wyeliminować? I co ma z tym wszystkim wspólnego Andrzej Gołota?


Odpowiedź na te pytania - i wiele innych - znajdziecie w najnowszej odsłonie podcastu filozoficzno-psychoterapeutycznego Cvety Dimitrovej i Tomasza Stawiszyńskiego.

Uwagi i pytania prosimy kierować na adres: naszewewnetrznekonflikty@tok.fm

DOSTĘP PREMIUM