Cveta Dimitrova, Tomasz Stawiszyński i ich goście: Wojciech Eichelberger i Sławomir Murawiec

W tym tygodniu, zamiast kolejnego, premierowego odcinka "Naszych wewnętrznych konfliktów" przypominamy 2 rozmowy, które cieszyły się bardzo dużą popularnością - być może nie natknęliście się na nie, warto zatem posłuchać.

Psychiatria kontra (?) psychoterapia. Dimitrova i Stawiszyński rozmawiają z dr. Sławomirem Murawcem

Dr Sławomir Murawiec w swej praktyce łączy wiedzę i umiejętności psychiatry i psychoterapeuty. W podcaście opowiada o konieczności kompleksowości zindywidualizowanej terapii, dostosowanej także do "tu i teraz" czyli aktualnego etapu życia pacjenta i zmian, które w jego życiu zachodzą. Mówi także o tym, że nie tylko leki, ale też psychoterapia a nawet, po prostu, rozmowa zmieniają mózg. Prezentuje listę lektur obowiązkowych dla miłośników psychiatrii i psychoterapii.

Ego - nasz największy wróg. Wojciech Eichelberger u Dimitrovej i Stawiszyńskiego

W tym odcinku „Naszych wewnętrznych konfliktów” Cveta Dimitrova i Tomasz Stawiszyński rozmawiają z Wojciechem Eichelbergerem, jednym z najbardziej znanych polskich psychoterapetów, a zarazem buddystą zen, praktykującym medytację od wielu lat. Jaka jest różnica pomiędzy psychoanalizą a psychologią buddyjską? Czy mieszkańcy Zachodu mogą w pełni skorzystać ze wschodniej mądrości? Co to znaczy, że ego jest iluzją? I dlaczego warto to sobie uświadomić? O tym, między innymi, jest ta rozmowa

Uwagi i pytania prosimy kierować na adres: naszewewnetrznekonflikty@tok.fm

TOK FM PREMIUM