Ile rocznie strat ma Uber, dlaczego tanieją jajka i czy Polska jest we wschodniej, czy zachodniej Europie? Ranking Hirscha

Rafał Hirsch, oprac. BD
W Polsce rosną koszty pracy - to wiadomość dobra lub zła, zależy dla kogo, i opcji jest więcej niż te najprostsze: perspektywa pracodawcy i pracownika. Przedwielkanocnie warto z kolei zauważyć, że na świecie tanieją jaja, ale w zależności od części świata przyczyny mogą być inne, choć ta jedna, generalna, jest jedna: mamy nadpodaż jajek.

O czym jeszcze w tym odcinku podcastu Rafała Hirscha? O nowym pomyśle na biznes amerykańskiej firmy Vemo, która zostaje sponsorem studentów, o tym, że pod koniec roku Disney ma uruchomić swoją platformę streamingową, i na razie nie wiadomo, czy będzie ona dostępna również w Polsce. O największym od lat deficycie w handlu zagranicznym Polski, oraz nowych prognozach MFW dotyczących nie najlepszej globalnej sytuacji gospodarczej. O wojnie celnej Trumpa z Europą, brexitowym przedłużeniu terminów, oraz robiących duże wrażenie liczbach, jakie znajdują się w prospekcie emisyjnym Ubera.


 
Na pytania i uwagi czekamy pod adresem rankinghirscha@tok.fm

TOK FM PREMIUM