Żywność w Polsce drożeje, choć nadal jest tania. Na tle krajów UE. Ale chyba nie tylko dlatego Polacy mają z czego oszczędzać

Rafał Hirsch
Jak to jest z energią odnawialną w Polsce? Od tego, i od wystąpienia premiera Morawieckiego na unijnym szczycie, rozpoczyna się ten odcinek podcastu "Cotygodniowe podsumowanie roku" Rafała Hirscha.

A potem jest równie ciekawie, tak jak ciekawie ankietowani odpowiadają na pytanie, który podatek - PIT czy VAT - rządzący powinni obniżyć w pierwszej kolejności. Jest też o ponad dwukrotnie, w porównaniu z ubiegłym rokiem, droższych ziemniakach i drożejącej żywności, która jednak na tle absolutnej większości krajów Unii Europejskiej i tak jest w Polsce niebywale tania.Tym lepiej brzmią informacje o trwającym wzroście polskiej gospodarki i wynik sondażu, w którym - pierwszy raz w jego historii - więcej niż połowa Polaków deklaruje, że ma z czego oszczędzać. Inni symbol historycznej zmiany jest taki, że już nie niemiecki gigant przejmuje kolejne słowackie, czy czeskie firmy. To wielka firma z czeskim i słowackim kapitałem właśnie przejmuje przeżywającego kłopoty niemieckiego giganta. W podkaście padną oczywiście nazwy i nazwiska, wystarczy posłuchać:

Na pytania i uwagi czekamy pod adresem rankinghirscha@tok.fm

TOK FM PREMIUM