Czy "Joker" pokazuje "komiksowego psychola" w zbyt pozytywnym świetle? Właśnie wchodzi do kin

"Joker" oburzył wielu widzów, nawet tych, którzy go jeszcze nie widzieli. Dzisiaj wchodzi na ekrany, więc zobaczcie go koniecznie, bo ważniejszej popkulturowej premiery nie będzie, przynajmniej do czasu, kiedy gotowa będzie kolejna część "Gwiezdnych wojen". Ten odcinek podcastu Jakuba Demiańczuka nie mógł być o niczym innym.

"Ten film jest mocno prowokacyjny, ale zachęty do przemocy w nim nie widzę, raczej ostrzeżenie. Tak czy inaczej - to mistrzowskie kino" - komentuje w podcaście "Popkultura wyrwana z kontekstu" Jakub Demiańczuk i zastanawia się, czy odtwórca tytułowej roli może liczyć na Oskara.

Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu "Popkultura wyrwana z kontekstu", w którym dziennikarz i znawca popkultury opowiada o niej z nieco innej strony. Podcast publikujemy na tokfm.pl i w Aplikacji TOK FM zawsze w piątki. 

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (1)
Czy "Joker" pokazuje "komiksowego psychola" w zbyt pozytywnym świetle? Właśnie wchodzi do kin
Zaloguj się
  • 2bxornot2b

    Oceniono 3 razy 1

    Juz niie tyle partia jachiry co partia Jokerow i powiedzmy sobie dzisiejsze tasmy niie ujawnily niczego czego bysmy my pisiory nie wiedzieli o kontynuacji postpeerelowskiego systemu. Kazdy kto zyl w Polsce i mial okazje zetknac sie z tymi ludzmi do dzis nawet tysiace kilometrow od Polski czuje odruch wymiotny na widok tego ludzkiego uragowiska. Joker numer jeden robi teraz kariere w gotham z ktorego wyrosl. Latam sadze zarykwali sie w kuluarach z cemnego tepozcepia, ktore wychodowano po 89 tego owocu orwellowskiego swiata, przerazajacego swoaj pustka bezcelowosca istnienienia ktore powoduje, iz czujesz sie nagle jak robak na jedorodnej scianie podazajacy bez celu przyczyny i powodu niczym kwant w stanie nieustalonym.
    To wcale nie bylo nie jest wesole bo na te kontynuacje kolapsu chce glosowac nadal 30% ociemnialej bezrozumnej masy ludzkiej. Po Pleszewie przyszla kolej na Tczew jeden z tysiaca wykwitow orwellowskiego dwojmyslenia systemu opartego o falsz cynizm okrucienstwo i pogarde samonapedzany medialnymi szczujnami, ktore dzsejszego dna chowaja ten swoisty zyciowy manifest na dwojkach trzecich szpaltach, lub w ogole zignorowaly credo partii Jokerow..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX