Śledztwo Pisma, pierwszy reporterski serial audio. Do słuchania również na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM

Pięć lat temu Agatę i Jana oskarżono o znęcanie się nad czwórką dzieci. Ze szczególnym okrucieństwem. Do dziś nie zostali prawomocnie skazani. Czyżby byli niewinni? A może są inne powody? Przemoc. Manipulacja. Oszustwo. A w tle znane nazwiska. W piątek 18 października premiera "Śledztwa Pisma", również w aplikacji TOK FM i na tokfm.pl.
Zobacz wideo

Śledztwo Pisma to projekt, jakiego na polskim rynku jeszcze nie było. To pierwszy polski reporterski serial podcastowy, przygotowany w wyniku wielomiesięcznego śledztwa dziennikarskiego i nagrany w formie audio.

Słuchacze znajdą w nim to, co w reportażu najważniejsze: rzetelność dziennikarską i weryfikację wszystkich informacji połączone z poruszającą opowieścią będącą pretekstem do opisania problemów, które są ważne dla wielu z nas. Śledztwo Pisma jest równocześnie fascynującym serialem z nieszablonowymi bohaterami i obfituje w zwroty akcji oraz zaskakujące odkrycia.

Śledztwo prowadzi Mirek Wlekły, jeden z najlepszych polskich reporterów prasowych i książkowych. Po tajemniczej wiadomości od informatorki dziennikarz wraca do bohaterów historii, którą opisał przed laty na łamach Dużego Formatu. Okazuje się, że małżeństwo skazane za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad przybranymi dziećmi wciąż przebywa na wolności. Nikt nie wie, gdzie są. Do dzisiaj nie zostali prawomocnie skazani. Dlaczego Agata i Jan nie odpowiedzieli za własne czyny? Jak to się stało, że nikt nie dostrzegł zła w ich domu? A może ktoś ich chronił? I kim są ludzie, którzy sugerują, że na adoptowanych dzieciach lista ofiar się nie kończy?

Okazuje się, że znęcanie się nad dziećmi jest wierzchołkiem góry lodowej. Przemoc. Emocjonalne uzależnienie. Manipulacja. Oszustwo. Nieudolność wymiaru sprawiedliwości. A w tle nazwiska z pierwszych stron gazet.

Posłuchaj odcinka 1 - możesz to zrobić wygodnie w Aplikacji TOK FM:

Śledztwa Pisma słuchaj co piątek od 18 października 2019 r. na sledztwopisma.pl, na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM oraz w kanałach Śledztwa Pisma na Google Podcast, iTunes, Spotify i YouTube. 

Kto stworzył Śledztwo?

W podcaście usłyszycie Mirka Wlekłego, który opowiada o swym śledztwie, oraz głosy jego rozmówców. Towarzyszy mu lektorka, Agata Turkot, która czyta wybrane fragmenty materiałów, akt i relacji. Głosów pozostałych członków ekipy tworzącej Śledztwo nie usłyszycie w podcaście, ale każdy z nich miał swój wkład w powstanie tego projektu. Producentem Śledztwa Pisma jest Piotr Nesterowicz, prezes Fundacji Pismo i wydawca Pisma, a kierowniczką produkcji Barbara Sowa, która w Piśmie odpowiada za rozwój audio i kieruje wydaniami cyfrowymi miesięcznika.

Reżyserem serialu odpowiedzialnym za montaż i dźwięk jest Maciej Zych. Nagrań dokonano w studiu Osorno, należącym do Krzysztofa Czeczota. Autorem muzyki do Śledztwa jest Wojciech "Wojtall" Wierzba. Ilustracje do wszystkich odcinków serialu stworzył Tomasz Majewski. Za projekt strony sledztwopisma.pl odpowiada Karol Tyczyński, dyrektor artystyczny miesięcznika Pismo. Magazyn opinii. Jej wykonaniem zajęła się agencja interaktywna eBEST.

Śledztwo Pisma, pierwszy polski reporterski serial podcastowy powstał dzięki wsparciu Sebastiana Kulczyka. Wyprodukowała je Fundacja Pismo, wydawca miesięcznika "Pismo/Magazyn Opinii". Partnerem dystrybucyjnym projektu jest TOK FM, właściciel aplikacji z podcastami.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM