"Śledztwo Pisma" - pakiet rozszerzony. Posłuchaj kultowego serialu podcastowego i rozmów dodatkowych

Fascynujący serial z nieszablonowymi bohaterami, który jest tym bardziej poruszający, a momentami przerażający, gdy uświadomimy sobie, że to wszystko wydarzyło się naprawdę. Jeśli jeszcze nie znasz, posłuchaj wszystkich odcinków "Śledztwa Pisma", a także towarzyszących im rozmów z twórcami tego niezwykłego na polskim rynku przedsięwzięcia.
Zobacz wideo

Zaczęło się tak jak u Hitchcocka - najpierw mrożąca krew w żyłach historia znęcania się nad czwórką dzieci przez rodziców zastępczych. A potem napięcie już tylko rosło. Sześć odcinków "Śledztwa Pisma" to fascynująca i jednocześnie przerażająca podróż przez manipulacje i oszustwa tak wymyślne, że trudno uwierzyć, że wydarzyły się naprawdę. 

"Śledztwo Pisma". O co chodzi w tej historii?

Mirek Wlekły, jeden z najlepszych polskich reporterów prasowych i książkowych, po tajemniczej wiadomości od informatorki wraca do bohaterów historii, którą opisał przed laty w reportażu dla "Dużego Formatu". Okazuje się, że małżeństwo skazane za psychiczne i fizyczne znęcanie się nad przybranymi dziećmi wciąż przebywa na wolności. Nikt nie wie, gdzie są. Do dzisiaj nie zostali prawomocnie skazani. Dlaczego Agata i Jan nie odpowiedzieli za własne czyny? Jak to się stało, że nikt nie dostrzegł zła w ich domu? A może ktoś ich chronił? I kim są ludzie, którzy sugerują, że na adoptowanych dzieciach lista ofiar się nie kończy?

Jak słuchać?

Wszystkie odcinki "Śledztwa Pisma" można znaleźć na tokfm.pl - TUTAJ >> oraz w Aplikacji TOK FM. Słuchać można również na stronie sledztwopisma.pl

Coś ekstra - rozmowy z twórcami

O tym, jak powstawało "Śledztwo Pisma" opowiadał w rozmowie z Przemysławem Iwańczykiem Piotr Nesterowicz, twórca "Pisma. Magazynu Opinii" oraz producent serialu. Posłuchaj - wygodnie w Aplikacji TOK FM:

O skomplikowaniu historii opowiadanej w "Śledztwie Pisma" mówił Hannie Zielińskiej Mirosław Wlekły - reporter, który po latach wrócił do opisywanej przez siebie historii. Wrócił, by odkryć coś, czego kompletnie się nie spodziewał. Posłuchaj:

A już po emisji wszystkich sześciu odcinków Mirosław Wlekły pojawił się w studiu TOK FM jeszcze raz. Przyznał, że w czasie promocji jego ostatniej książki ludzie pojawiali się na spotkaniach z nich, kojarząc go właśnie jako "tego człowieka od 'Śledztwa Pisma'". Opowiedział również, jakie sygnały dotarły do niego już po emisji podcastu, a także m.in. to, co powiedział mu brat Agaty, opisanej w "Śledztwie". Posłuchaj:

DOSTĘP PREMIUM