"Mam lewicowe poglądy, już dwa razy głosowałam na PiS. I nie żałuję". Sroczyński, Galopujący Major, Okraska

"Większy symetryzm, niż w tej rozmowie, trudno chyba osiągnąć" - od tego zdania Grzegorz Sroczyński zaczyna tę rozmowę, która zamienia się w głęboką, ale rzeczową polemikę pomiędzy trojgiem jej uczestników. Jej podstawową osią jest pytanie: dlaczego lewicowi wyborcy mają powód, by głosować na PiS a nie na lewicę, a tym bardziej na PO.

Magdalena Okraska, autorka słynnego tekstu, zamieszczonego przez "Krytykę Polityczną", zatytułowanego "Mam lewicowe poglądy, w niedzielę zagłosuję na PiS" i książki "Ziemia jałowa. Opowieść o Zagłębiu" tłumaczy przede wszystkim, że są rzesze wyborców, dla których to, by nie pracować na czarno, albo na "śmieciówce" zarabiać w miarę godziwe pieniądze, jest ważniejsza od "wolnych sądów". Grzegorz Sroczyński w tej rozmowie wydaje się nieco bronić PO a Galopujący Major pyta o "true lewicę".

Zapraszamy do słuchania.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
"Mam lewicowe poglądy, już dwa razy głosowałam na PiS. I nie żałuję". Sroczyński, Galopujący Major, Okraska
Zaloguj się
 • simpson85

  Oceniono 11 razy 5

  trybuna.info/polska/neoliberalizm-i-socjalszowinizm/
  Głosowanie na pisuar, bo robią "coś" pozytywnego dla pracowników i dla pracy w ogóle to się od razu przypomina pewien Adolf 80 lat temu. Umysłowy dramat.

 • ryyys

  Oceniono 2 razy 2

  Łgarstwa, oszustwa, przestępstwa konstytucyjne, zideologizowanie, ksenofobia, kołtuństwo, .... można by tu jeszcze sporo dorzucić. I to wszystko akceptujemy, bo inni nie byli (nie są) bez grzechu? Stuknijcie się w głowy, jeśli je u siebie odnajdziecie! Nie widzicie różnicy między rządami nieidealnymi a rządami podłymi, sprawowanymi przez doszczętnych cyników kupujących sobie władzę?

 • stef0909

  Oceniono 5 razy 1

  Jak ulał do radia z ryjem ....alleluja!

 • me109gustav

  Oceniono 9 razy 1

  Nie znoszę gościa. To pisowski kret. Sam się przyznał. Niech robi swoje propagandowe audycje w radiu maryja. NIE PRZEDŁUŻĘ U WAS ABOMAMENTU!

 • 34 bezel

  Oceniono 9 razy 1

  Za Platformy mieliśmy kryzys światowy, ale niestety przez działania rządu nie było tak jak np. w Irlandii, że były masowe bankructwa, ludzie tracili nie tylko pracę ale i domy wzięte na kredyt. U nas była niska płaca i rynek pracodawcy, ale ceny stały w miejscu i ludzie jakoś żyli. Więc za sytuację obwiniano rząd.
  PiS dał pieniądze zaoszczędzone przez platformę, do tego poprawiła się koniunktura. Teraz place są wyższe, ale i ceny wszystkiego są wyższe, zbliża się kryzys, a PiSowi brakuje kasy i zabierze nam kolejne daniny. Ci co pracują i ci co mają 500+ radzą sobie, ale emeryci są coraz biedniejsi.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 10 razy -6

  Cz PIS jest jedyna sensowna formacja zdolna do rzadzenia panstwem. Moze kiedys pojawi sie alternatywa, jednak na razie ja nie widze nikogo godnego uwagi. Jeslii juz chodzi o alternatywe to warto zwrocic uwage na niepokojace procesy swiadomosciowe w RFN objawiiajace sie w systematycznym wzmacnianiu sie AfD. Wygrana w rzadzie landowym z CDU musi niepokoic szczegolnie, iz partia ta jawnie rewiduje historyczny konsensus odnosnie nazistowskiej przeszlosci Niemiec. Wypowiedzi w rodzaju prowokacji Hitlera przez GB napuszcznie Polski na IIIR, zmusilo Niemcy do pacyfikacji Polski. Warto rowniez poinformowac o kolejnych niepokojacych sygnalach z europejskiego przemyslu ujawnijacego zamiary redukcji produkcji w UE z powodu rosnacych kosztow zwiazanych z podatkiem weglowym. Miedzy innymi Opel zamierza redukcje produkcji rowniez w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX