"Coś jest ze światem nie tak". I młodsza siostra Magdaleny Ogórek. [451. Lista Przebojów TOK FM]

Lista Przebojów TOK FM to miejsce, w którym najczęściej znajdujecie cytaty zabawne, czasem jednak także bulwersujące, a tym razem okoliczność szczególna: świeży cytat z wykładu noblowskiego nowej polskiej literackiej noblistki. Najchętniej zamieścilibyśmy to wystąpienie Olgi Tokarczuk w całości, trwa ono jednak ponad godzinę - w całości można je znaleźć poniżej, w "Liście" zamieszczamy fragment jako symbol bardzo ważnego wydarzenia, które miało miejsce w minionym tygodniu.

Pozostałe propozycje także są premierami, to m.in. gorąca deklaracja ideowości nowej lewicy kontrowana nieco kąśliwymi pytaniami Jana Wróbla, Małgorzata Kidawa - Błońska o cechach, jakie zapewne większości są znakami firmowymi polityków, czyli o szczerości i autentyzmie, i Rafał Grupiński, jakże a propos, o uwielbieniu budyniu, i wreszcie - cytat o Banasiu jako drzazdze w stopie.

Tym razem zwycięskie nagranie z poprzedniego notowania nie dołącza do premier, bo już trzeci raz z rzędu wygrała scenka rodzajowa, znana pod hasłem "trzeba anulować, bo my przegramy". Na drugim - wspomniany Marian i jego propozycja wykorzystywania pokoju na godziny, na trzecim - o Mickiewiczu jako wampirze i ojczyźnie, której się nie wybiera.

Słuchajcie, głosujcie, możecie też do nas pisać: lista@tok.fm

Głosuj w 451. Liście Przebojów TOK FM

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM