Piąteczek Orlińskiego: dlaczego prawicowy ból d*py z powodu Tokarczuk trwa tak długo

Szarmancki pan prezydent, gratulujący noblistce na Twitterze za pośrednictwem asystenta, minister kultury wzywający obywatelkę noblistkę do stawiennictwa celem odebrania gratulacji, czy poseł Mularczyk, zasłaniający się to Prusem, to remontem. Jaki prawicowy mit burzy Tokarczuk wręcz samym swym istnieniem, że przeszywający ból pulsuje wciąż i wciąż?

Wojciech Orliński nie tylko, w oburzający oczywiście, sposób, naśmiewa się z niedouczenia i niedopieszczenia niektórych, ale też, jako miłośnik literatury, w tym także tej pisanej przez naszą najnowszą literacką noblistkę poleca książkę autorstwa Olgi Tokarczuk, która jego zdaniem najlepiej nadaje się na prezent pod choinkę. Którą i dlaczego? Posłuchaj podcastu:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (178)
Piąteczek Orlińskiego: dlaczego prawicowy ból d*py z powodu Tokarczuk trwa tak długo
Zaloguj się
 • miszogun

  Oceniono 34 razy 22

  Ta histeria PiSokomuny i faszyzujących narodowców z powodu Olgi Tokarczuk przypomina, wręcz jest lustrzanym odbiciem zachowania Komitetu Centralnego PZPR na wieść że Karol Wojtyła został papieżem (podobno Gierek chodził tam i z powrotem po pokoju w jęczał "Rany Boskie towarzysze, rany Boskie!" ) na Nobla Miłosza ( Nie mogli mu zapomnieć krótkiego wierszyka będącego wspomnieniem przekraczania granicy -" Zaglądali do kufrów, zaglądali do waliz, nie spojrzeli mi w d'pę, a tam miałem socjalizm") i wreszcie na Nobla Wałęsy kiedy to Urban poświęcił konferencję prasową na opowiadanie jak marginalna jest to nagroda. Ale to nie dziwi. W PiSie jest więcej komunistów niż w SLD, dlatego muszą tak głośno wołać "łapaj złodzieja! "

 • tad-tad

  Oceniono 37 razy 19

  Narodowo skundlone pseudoelity, nie mogą znieśc że ktoś nie jest mendą podobną do nich , Ba, znajduje uznanie w świecie, a pisarskie scierr,a nie nawet nie chcą ich czytać, o uznaniu mowy nie ma, Narodowy , za przeproszeniem film, to dno, narodowoprzegietę sztuki , załość, więc narodowo kakolicki element , zalewa się żółcią , tym najbardziej polskim słowem. można określić te fale nienawiści . Gdy ktoś osiąga sukceś , staje się wrogiem, chorych nienawistników, Brawo Pani Olgo,

 • feurig59

  Oceniono 26 razy 18

  Każdy sukces boli kogoś, kto ich nie odnosi i nie odniesie nigdy, bo jest tępym, nadetym ryjem marynowanym w kompleksach i resentymencie.

 • kisssmyass

  Oceniono 30 razy 18

  PISbolszewicy chcieli pisać historię na nowo, a teraz muszą wpisywać na listę lektur dla młodzieży książki pani Tokarczuk. Chciał Goliat walczyć z Dawidem! Osły!

 • ryslew2061

  Oceniono 15 razy 13

  Prusem i Remontem zasłaniał się redaktor Warzecha. Mularczyk kazał Akademii Szwedzkiej przepraszać za "potop".

 • oloros11

  Oceniono 21 razy 9

  ona jest zupełnie z innej bajki której skrótowo mówiąc pis nie jest w stanie ani ugryźć ani pojąc - dlatego tak się miotają - z niezrozumienia - nie wiedza czego się mogą spodziewać -to ich drażni i zalega
  i to jest w porządku - bo to wlasnie jest sztuka - musi budzic rozdrażnienie - musi prowokować - może się czegos naucza? przep tak sobie tylko pomarzylem

 • ochujek

  Oceniono 16 razy 8

  Po forum widać że bóle są silne a kompleksy wielkie. Mali ludzie nie są szczęśliwi. Chcieliby rządzić nawet myślami noblistki. Na tym polega jej wielkość że widzi więcej i dalej. Frustraci drepczą w kółko wokół krzyża. Zniewoleni.

 • kater-11

  Oceniono 17 razy 7

  To tylko naziści , którzy tak to mają , że nienawidzą swojego narodu i ojczyzny , ale modlą się codziennie i co niedziela są w kościele . Bo tylko kościół potrafi zrozumieć nazizm w całej rozciągłości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX