Kręgi piekieł: o czym nie chciał rozmawiać terapeuta uzależnień? "Dzieją się tragedie trudne do wyobrażenia"

Większość rodziców zapewne wie, że kiedy dziś ktoś bierze narkotyki, to nie wstrzykuje sobie kompotu, nie ma też sensu zaglądać dziecku w oczy, by zobaczyć, czy nie ma rozszerzonych źrenic, bo symptomy "brania" są albo zupełnie inne, albo trudno dostrzegalne.

Mniej rodziców zdaje już sobie z kolei sprawę, że jeśli po imprezie u młodego człowieka zostało niewiele butelek po alkoholu niekoniecznie znaczy to, że było to spotkanie abstynentów, bo dziś często "dopala się" czymś zupełnie innym.

Magdalena Rigamonti rozmawia z terapeutą uzależnień, Tomaszem Harasimowiczem, o tym co teraz się bierze? Gdzie można to dostać? Czy więcej osób bierze narkotyki, czy mniej? Jak rozpoznać, że dziecko ma taki problem? Jak postarać się, by go nie miało? Co zrobić, jeśli nie udało się tego uniknąć? Gdzie dorosła osoba narkotyzująca się, czy wręcz uzależniona, może szukać pomocy, i czy ją znajdzie?

O tym, między innymi, jest ta rozmowa. A także o wspomnianych "kręgach piekieł". Oraz o tym, co na przestrzeni lat się nie zmienia: że rodzicom nadal piekielnie trudno zmierzyć się z prawdą, że TO dotknęło właśnie ich dziecko.

Posłuchaj podcastu:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
Kręgi piekieł: o czym nie chciał rozmawiać terapeuta uzależnień? "Dzieją się tragedie trudne do wyobrażenia"
Zaloguj się
 • Anna Krusińska

  Oceniono 3 razy 1

  Program terapii istnieje i to bardzo dobry! To pacjent jest zbyt głupi żeby go realizować. Młodzi mają tak małą wiedzę , że proste rzeczy są nie do ogarnięcia!

 • Zbyszek Słodkowski

  Oceniono 3 razy 1

  Prawdziwą pomoc uzależnionym niósł tylko jedyny i niezastąpiony Marek Kotański.Brał dzieciaki z ulicy i u siebie .w Monarsze detoksował.i.przez.ciężką., mozolną pracę prostował im życie
  Miał wspaniałych współpracowników społeczników.To wszystko skończyło się z Jego tragiczną śmiercią.Mówią, że niema ludzi niezastąpionyc-- Jego nikt nie zastąpił
  Została pustka .i nieszczęście tych.ludzi.W Polsce praktycznie nie istnieje program wyprowadzający ludzi z uzależnień, głównie.narkotyków Udaje się że problem nie istnieje.On jest i ciągle narasta ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX