Czy lewica powinna dać sobie spokój z atakowaniem Balcerowicza? "Przed nami kolejna transformacja"

Czy symbolizowany przez Balcerowicza neoliberalizm to martwy już, i nieistotny, chochoł przeszłości, z potencjałem już tylko memicznym, czy nadal istotny punkt odniesienia? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, nie tylko dlatego, że wiele osób dużą część swojego życiorysu wiąże z reformami, których symbolem stał się Balcerowicz.

Oboje goście Grzegorza Sroczyńskiego: Magdalena Biejat z Lewicy Razem i Michał Sutowski, publicysta "Krytyki politycznej" przyznają, że przede wszystkim trzeba myśleć, i dyskutować, nad przyszłością. Z drugiej strony Biejat przyznaje, że przed nami wielkie przemiany, związane z transformacją energetyczną, które z pewnością przyniosą znaczące skutki społeczne. I na pewno warto wyciągnąć wnioski z błędów, popełnionych w latach 90tych po to, by teraz ich nie powielić.

Ta dyskusja ma, oczywiście, znacznie więcej wątków. Posłuchaj:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Czy lewica powinna dać sobie spokój z atakowaniem Balcerowicza? "Przed nami kolejna transformacja"
Zaloguj się
 • kopandol

  Oceniono 1 raz 1

  Kolejny bełkot specjalistów od rozdawania cudzych pieniędzy.
  Wybitnym lewicowym "nałukowcom" w rodzaju M. Biejat ciągle się wydaje, że pieniendze to rosnom na dżewach, a zabieranie ich tym co mają i rozdawanie tym co nie mają jest jedynie słuszne i zbawienne bo przecież wiadomo od dawna , że ci co nie mają , nie maja dlatego , ze ci co mają im ukradli.
  Ot tak lewicowa moralność.
  Byli już tacy, którzy próbowali i byłby się im udało gdyby im system nie zdechł na ciężką lewicową niewydolność gospodarczą.
  Kupę gnoju po radosnych "żondach" protoplastów Biejak, Zandebrga i innych posprzątał Balcerowicz, który stworzył położył podwaliny systemu, dzięki któremu inne lewicowe guano (dla niepoznaki ukryte pod klerykalnym płaszczykiem) może uskuteczniać radosne rozdawnictwo.
  Ciekawe jak długo......

 • martianenvoy

  Oceniono 4 razy 0

  Wiecie jak mi podnieść rano ciśnienie. SRRROOOCZYŃSKI!!!
  Czy on nie może po prostu wstąpić do PiSu i z otwartą przyłbicą poprzeć kaczystów?
  Zdradził się gdy z pasją zaatakował w swojej tfu-audycji Wadima Tyszkiewicza i nie znosi przeciwników kaczyzmu.
  I nie zamierzam słuchać żadnych podcastów z jego udziałem.

 • thobold

  Oceniono 3 razy -1

  "Czy lewicowa lewica dziś jest wystarczająco lewicowo lewicowa, czy też powinna wzorować się na lewicowniejszej lewicy w dążeniu do tytułu najlewicowniejszej lewicy na lewicy? A może i ta lewicowniejsza lewica nie jest wystarczająco lewicowa, i lewicowa lewica winna wymyślić jakiś własny lewicowy sposób na bycie jeszcze bardziej lewicowniejszą lewicą niż ta lewicowniejsza lewica? Bo czyż lewicą może zwać się lewica, której lewicowość nie jest najlewicowniejsza spośród lewicowych lewic?" Ja mogę tak długo - chyba powinien napisać kilka stron i wysłać do TOK FM albo gazeta.pI, może opublikują i zaczyna się rywalizacja, kto jest najlewicowniejszy z lewicowców. Ale dla odmiany miło by było jednak poczytać coś na serio.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX