Aleksandra i Piotr Stanisławscy z nagrodą POP Science za audycję "Homo Science" w TOK FM

Aleksandra i Piotr Stanisławscy zostali wyróżnieni nagrodą POP Science za audycję "Homo Science" w Radiu TOK FM. Nagroda została przyznana w ramach 4. Śląskiego Festiwalu Nauki.

Aleksandra i Piotr Stanisławscy zostali wyróżnieni w kategorii "audycja radiowa lub podcast". Ale nagrodę przyznano im również za prowadzony przez nich blog "Crazy Nauka". W kategorii uhonorowano "Uwaga! Naukowy bełkot" Dawida Myśliwca. 

Uroczystość wręczenia nagród w plebiscycie odbędzie podczas pierwszego dnia Śląskiego Festiwalu Nauki, w niedzielę 26 stycznia, o godz. 15.35 na scenie głównej (na sali głównej) Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Wszystkich laureatów będzie można również posłuchać w trakcie debaty na temat popularyzacji nauki, którą zaplanowano tego samo dnia o godz. 16.30 na scenie Naukowych Rozmaitości (usytuowanej w holu dolnym, niedaleko wejścia od strony Spodka). Dyskusję z nagrodzonymi poprowadzi Edwin Bendyk, kierownik działu naukowego tygodnika „Polityka”.

Konkurs POP Science składał się z dwóch etapów. W pierwszym można było nadsyłać kandydatów w pięciu wymienionych kategoriach - organizatorzy otrzymali 65 propozycji. Następnie jury konkursowe w każdej kategorii nominowało sześć osób/inicjatyw, na które można było głosować za pośrednictwem strony internetowej ŚFN. Zainteresowanie konkursem było ogromne - łącznie oddano aż 20 586 głosów.

A audycji "Homo Science" można posłuchać tutaj >>>

TOK FM PREMIUM