Idealny polski prezydent to mężczyzna, mąż i ojciec w wieku 40-50 lat. I to ten wynik badań wskazuje, że Duda te wybory wygra

Ta rozmowa jest o badaniach społecznych, ale nie o sondażach, które odpowiadają na pytanie "na kogo byś głosował, gdyby wybory były w najbliższą niedzielę" a o badaniach, którymi posługują się sztabowcy, by konstruować strategie wyborcze kandydatów: zarówno tych badaniach, których wyniki są powszechnie znane jak i, zamawianych przez partie polityczne fokusach i analizach, które są, a przynajmniej powinny być, ściśle tajne.

Co z nich wynika? Że Andrzej Duda ma wbrew - być może - pozorom, niewiele słabych stron, a może nawet niemal żadnej, innym kandydatom z kolei słabych punktów nie brakuje, za to z mocnymi stronami jest już gorzej. I że niektórzy politycy oraz publicyści nadal nie pamiętają, że większość wyborców może mieć zgoła inne poglądy niż ich znajomi, mieszkańcy dużych miast, czy wręcz, po prostu, Warszawy.

Jak wiadomo: to, co możemy podejrzewać dwa miesiące przed wyborami, nie musi się sprawdzić w dniu wyborów, ale jest o czym dyskutować. W tym odcinku "Sabatu symetrystów" robią to prezes IBRiSu, Marcin Duma, Galopujący Major i prowadzący rozmowę Grzegorz Sroczyński.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (164)
Idealny polski prezydent to mężczyzna, mąż i ojciec w wieku 40-50 lat. I to ten wynik badań wskazuje, że Duda te wybory wygra
Zaloguj się
 • qwertura

  Oceniono 47 razy 37

  Ani to mężczyzna, ani mąż, ani ojciec. To jest budyń. Po prostu budyń.

 • jego-wysokosc

  Oceniono 36 razy 36

  Zasłanianie się żoną i córką nie pomoże. Na prezydenta Dudę czeka niezawisły sąd, wyrok i odsiadka.

 • marudna.maruda

  Oceniono 35 razy 29

  I katolik! Bo musi mieć reklamę w kościołach. A Duda umie Jędraszewskiego słuchać, brawa mu klepie, idealny.

  Ojciec? Raczej marny. Wysłał córkę na emigrację, biedna w obcym kraju, otoczona nie wiadomo, czy tylko obcymi językami, czy może nawet, o zgrozo, jakimś LGBT! A on nie potrafił dziecku własnemu wyjaśnić, że tylko tu, w kraju nad Wisłą czeka ją dobrobyt, byle uczciwie pracowała na chwałę ojczyzny. A tu d..a. Córeczka zmyła się, widać jej ten mit lansowany o świetlanym rozwoju kraju nie przekonał. Sprytna, nie będzie podatków odprowadzać na telewizję Kurskiego i na kk.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 34 razy 24

  A więc bycie mężczyzną w trudnym wieku, posiadanie np żony choćby idiotki oraz rozwydrzonych bachorów idzie na plus? To jest decydujące kryterium przy braku innych słabych stron?
  Nisko Pan ocenia zdolności umysłowe Polaków.
  Duda nie ma zbyt wielu słabych stron? Przecież wiele rzeczy, które on wygadywał, świadczą o tym, że jest to kawał zwykłego prymitywa.

 • matitalolo

  Oceniono 21 razy 21

  Idealny prezydent nie może chodzić w kagańcu i na smyczy kulawego kaczora, trzymając w lewej łapie długopis gotowy do użycia . Nie może być uzależniony od sekty spasionych watykańskich katabasów. Nie może opowiadać bzdur , bredni , kłamstw, łgarstw podczas wystąpień publicznych. Drąc mordą, przy takich okazjach. Musi zachowywać dystans do wszystkich partii politycznych.

 • tani_dran

  Oceniono 17 razy 17

  Duda wygra albowiem:
  1. Rozdaje workami państwowe pieniądze - nierzadko pożyczone
  2. Ma do dyspozycji państwową telewizję i radio i milion troli z finansowaniem bez limitu
  3. Niezdecydowanym pomoże proboszcz za symboliczne parę miliardów z budżetu

 • sunzi15

  Oceniono 14 razy 14

  Takie badania sie preparuje i ktos za to placi.
  Tym, co to rozpowszechniaja rowniez.

  Szerzenie defetyzmu w szeregach przeciwnika
  nalezy do strategii wojennych.
  Tzw. symetrysci, to 5-ta Kolumna PiS i KK,
  sluzaca roz PiS dzielowi opozycji w jej srodowisku.

  Tak GW walnie przyczynila sie do zdobycia
  przez PiS wladzy i jej utrzymania.

  Pozbyc sie tego szkodliwego barachla!

 • baby1

  Oceniono 13 razy 13

  Takich idealnych kandydatów jest kilka milionów. Może zamiast wybierać prezydenta zrobić losowanie. Taki wylosowany byłby lepszy od Dudy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX