Kidawa-Błońska powinna się wycofać? O ile wybory kogoś jeszcze interesują

Zdaniem jednego z gości "Sabatu symetrystów" o wiele więcej nadziei zwolennicy opozycji powinni wiązać z kandydaturą Władysława Kosiniak - Kamysza. Rozmówcy wymieniają też co najmniej kilka przesłanek, które wyjaśniają, dlaczego obecna władza nie chce zmienić terminu wyborów prezydenckich. Wiele na ten temat powiedziano, ale w "Sabacie symetrystów" padają mniej, być może, oczywiste wytłumaczenia - w tym między innymi fakt, że premierowi Włoch, któremu przecież "granat wybuchł w dłoniach" poparcie wzrosło o 23 procent. Dlaczego nie musi to być paradoks - między innymi o tym właśnie w najnowszym wydaniu podcastu Grzegorza Sroczyńskiego.

Na początek jednak goście tego odcinka: Marcin Duma, szef firmy sondażowej Ibris i Galopujący Major muszą skomentować jednak rozterkę Prowadzącego, czy czasem dyskutowanie o polityce, wyborach prezydenckich, i o tym, "co powinna robić opozycja" nie jest czasem - jak to nazywa Sroczyński - filatelistyką, czyli zajmowaniem się uroczym, ale w praktyce dość trudnym do wykorzystania hobby.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Kidawa-Błońska powinna się wycofać? O ile wybory kogoś jeszcze interesują
Zaloguj się
  • getz54

    Oceniono 1 raz 1

    Nadziei na co ?? Pan Kamysz Kosiński, jak go nazwał kiedyś w studio TVN24 pewien profesor jest z PSL-u. A czym jest PSL wiemy to od 75 lat, to Partia Skundlonych Ludzi. Partia chciwych sępów zerujących na padlinie, którą zywiła ich PZPR, AWS, SLD, PO. Oni tez kradli na potęgę jak PZPR czy Komunistyczna Partia PiS, i tak samo jak oni się dzielili, tylko nie ze społeczeństwem, a z kościołem katolickim. Konserwatywne poglądy i tradycja, na które powołuje się ta partia polityczna, cofają nas do średniowiecza. Elektorat PSL moze nie potrafi wypełnic PiT-a, dlatego zwolniony jest z płacenia podatku dochodowego, ale potrafi się modlic. I PSL-owski chłop modli się, zeby sąsiadowi spłonęła stodoła po zniwach, zeby zaden Zyd ani jakiś gender czy lgbt nie chodził po polskich ulicach, bo to skaranie boskie. Chłop z PSL moze bic zonę jak zasłuzy, bo to jego boskie prawo i nawet ksiądz dobrodziej to popiera. Chłop głosujący na PSL moze pijany jezdzic rowerem do GS-u po wódkę, bo rower panie to nie samochód i nikogo nim nie zabije. Chłop z PSL moze sprzedac po cichu rąbankę, jak mu krowa zdechnie, bez badania, bo te lekarze panie to tylko pieniądze biorą. Głosując na Kamysza Kosińskiego oddajemy głos na Polskę z obrazów Chełmońskiego, na Polskę z marzeń Witosa, a póki co elewatory, gorzelnie, stawy i lasy muszą nalezec do działaczy tej partii, a chłopi, sól tej ziemi w sojuszu z robotnikami ? A pies im mordę lizał.

  • i sculpture j Dikropka

    Oceniono 2 razy 0

    Właśnie wybory mnie nie interesują, życie i to przede wszystkim moje jest w sferze zainteresowań. Czy to Pani czy to Pan a nawet Biedroń to dzisiaj nie ma znaczenia po tym co powiedział kaczynski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX