"Husaria na koszulce na nic się zdała. Ratują nas źle opłacane pielęgniarki i niedoceniani rezydenci"

Wśród obaw o przyszłość świata po pandemii koronawirusa rysuje się szczelina niepewności, która daje nadzieję. W poszukiwanie tej właśnie nadziei na budowanie lepszej wersji globalizacji Agnieszka Lichnerowicz zabiera nas wraz ze swoimi gośćmi - prof. Karoliną Safarzyńską z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW i prof. Andrzejem W. Nowakiem z Wydziału Filozoficznego UAM.
Zobacz wideo

Zamknięte granice, praktycznie wstrzymany ruch lotniczy, zamrożona turystyka - to te skutki dla globalizacji, które widzimy już teraz, na własne oczy. Czy nasza tęsknota za podróżami sprawi, że zrobimy wiele, by wrócić do wypoczynku, jaki znamy sprzed pandemii? A może okaże się to niemożliwe? 

A co z innymi ruchami globalnymi - co z uchodźcami i migracjami? Wielu Ukraińców, na których w wielu sferach opierał się rynek pracy, wyjechało z Polski, gdyby tylko epidemia się u nas pojawiła. Przewidywaliśmy też potężne wędrówki spowodowane zapomnianą teraz katastrofą klimatyczną. Czy zostało w nas jeszcze coś z obaw przed nią? Na ile trwający i rozwijający się kryzys nauczy nas obrony przed kolejnymi pandemiami, a na ile postanowimy odbudować zburzone sfery życia w nowy, inny sposób?

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Świat po pandemii. Jak szybko potrafiło zmienić się to, czego się boimy
Zaloguj się
 • jahodovy

  Oceniono 6 razy 6

  "Husaria na koszulce na nic się zdała. Ratują nas źle opłacane pielęgniarki i niedoceniani rezydenci" - w punkt! Alej łatwiej nosić koszulkę z symbolem, niż robić coś pożytecznego, choćby posprzątać kawałek lasu czy linii brzegowej jeziora.

 • kaktus47

  Oceniono 6 razy 6

  Husaria ba koszulce mnie bardzo śmieszy. Jestem patriota i dlatego szanuje wszystkich w naszym kraju. Nie szanuje chamstwa i głupoty. Natomiast obnosić sie nie mam potrzeby. Nie wystarczy krzyczeć ze jest sie katolikiem, patriota, gejem czy ateista, zeby zwrócić na siebie uwage. Splendoru to nie dodaje a raczej ośmiesza.

 • Radek Musiol

  Oceniono 5 razy 5

  Chcieliście PiS to macie w go**nie się taplacie.

 • Jerzy Zukrowski

  Oceniono 4 razy 4

  A ku...szcze pisowskie powie "niech se jadą", gdy medycy domagają więcej pieniędzy

 • mazzini890

  Oceniono 3 razy 3

  Husaria była ale się skończyła. Tylko 55% społeczeństwa myli trylogię z historią.

 • stjack

  0

  No ale chyba możemy być dumni z samoróbek masek, które przed niczym nie chronią, przyłbic wydrukowanych w domach, bez jakichkolwiek atestów bezpieczeństwa?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX