Dobro Wraca z TOK FM. Szukamy Bohaterów czasów pandemii! Redakcja TOK FM wskazała dwoje laureatów

Dobro Wraca z TOK FM to specjalna akcja, której celem jest uhonorowanie osób o szczególnej postawie prospołecznej w czasie pandemii koronawirusa. Swoich bohaterów wskazała już kapituła złożona z członków i członkiń redakcji TOK FM.
Zobacz wideo

Pierwszym z laureatów jest Filip Żulewski, pomysłodawca akcji Widzialna Ręka. Zaczęło się od założenia na Facebooku grupy dla kilkudziesięciu znajomych, którzy w czasie izolacji w pandemii potrzebowaliby jakiejś pomocy czy nawet zwyczajnej rozmowy i wsparcia. Dziś grupa liczy ponad 100 tys. członków, powstało też wiele jej lokalnych odnóg. Zadaniem grupy jest łączenie tych, którzy potrzebują pomocy - zrobienia zakupów, dostarczenia czegoś, rozmowy, wsparcia psychologicznego - z ludźmi, którzy taką pomoc mogą i chcą przekazać.

- Wpadłem na ten pomysł, kiedy zamknięte zostały szkoły i uczelnie. Zacząłem się zastanawiać, co to będzie i miałem w sobie trochę strachu i paniki. Pomyślałem, że dobrze by było, żebym skontaktował się ze znajomymi i zapytał, czy czują to samo, a może potrzebują jakiegoś wsparcia - mówił na antenie TOK FM w rozmowie z Agatą Kowalską. 

Drugą laureatką jest Alicja Sędzikowska, inicjatorka akcji Obiady w czasach zarazy wspierającej osoby, które straciły pracę na skutek pandemii. - Zgłaszają się do nas osoby ze wszystkich branż, nie tylko tych niewymagających wykształcenia, ale również tych, w których potrzebna wysokich kwalifikacji - mówiła na antenie TOK FM w audycji "Światopodgląd". Akcja prowadzona przez studentki socjologii - poza Alicją Sędzikowską są to: Natalia Witek i Zuzanna Kapciak - dociera do osób, które borykają się nie tylko z problemami z zapłaceniem rachunków, ale już z niedożywieniem. 

- To, co my robimy, to zapewnienie im jedzenia, by mogli przetrwać ten czas żywi - mówiła Sędzikowska. Dodała, że w akcji udział bierze również rekruterka, która pomaga zgłaszającym się osobom szukać pracy. - Działamy od 1 kwietnia. W tej chwili mamy pod opieką 16 rodzin, a "na prostą" wyszło już sześć z nich - wyliczała w drugiej połowie maja. Co ciekawe, akcja ogłasza się również za pośrednictwem Widzialnej Ręki. 

Ty również możesz zgłosić osobę godną miana bohatera. Skorzystaj z formularza na stronie tokfm.pl/dobrowracaztokfm i napisz nam o osobie, która - Twoim zdaniem - zasługuje na wyróżnienie. Szukamy zarówno pracowników ochrony zdrowia (pielęgniarek, ratowników, lekarzy), jak i "cichych bohaterów" (wykonujących inne zawody niż medyczne), którzy w wybitny, szczególny sposób przysłużyły się społeczeństwu w czasie pandemii. 

Na zgłoszenia czekamy do północny w niedzielę 21 czerwca. Nominować będzie można wypełniając formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie tokfm.pl/dobrowracaztokfm oraz na antenie, w dwóch wydaniach Mikrofonu TOK FM, we wtorek 16 i piątek 19 czerwca.

Wyboru Bohaterów dokona Kapituła Radia TOK FM. Laureaci otrzymają od nas voucher na pobyt dla 2 osób w hotelu "Hotel Bristol Art & Medical SPA" w Busku Zdroju z 2 noclegami i wyżywieniem,do wykorzystania do końca lipca 2021.

TOK FM PREMIUM