"Politycy zawsze kłamali, ale nigdy ta patologia nie była aż taką normą." I krocionogi. [478. Lista Przebojów TOK FM]

Najnowsze wydanie "Listy" otwiera się smutno, zwłaszcza, że publikujemy je niemal w przeddzień święta demokracji, jakim powinny być powszechne wybory: a jesteśmy tuż tuż, o czym wszyscy świetnie wiedzą, przed II turą wyborów prezydenckich. Wypowiedź Jacka Żakowskiego można interpretować jako przedwyborczą, można też dostrzec w niej znacznie głębszą refleksję, która zresztą, zwłaszcza w "Liście Przebojów", od dłuższego czasu nas nie opuszcza.

Inne propozycje premierowe to m.in. reporterska miniaturka Darii Klimzy o krocionogach – niewiele osób wie, co to za stworzenia i jak wyglądają, jednak mieszkańcy Strzemieszyc, dzielnicy Dąbrowy Górniczej w śląskiem, wiedzą to – na swoje nieszczęście – bardzo dobrze, o wiele lepiej, niż by sobie życzyli. Poza tym, m.in., antenowe „ogrywanie” kłopotów z wczytywaniem się internetowej strony.

Do premier dołącza wypowiedź Anny Milczanowskiej z PiS, która bez mrugnięcia okiem (najprawdopodobniej) stwierdziła, że Andrzej Duda nie jest kandydatem partyjnym i jest prezydentem wszystkich Polaków. Komentarz Jacka Żakowskiego, otwierający dzisiejszą „Listę” stał się swoistą klamrą, puentującą tę wypowiedź. Na drugim: Michał Kamiński u Karoliny Lewickiej, niedoszła ofiara przemocy kostkowej, na trzecim – Jacek Karnowski, czyli prezydent Sopotu w anegdotce z życia wziętej.

Słuchajcie, głosujcie, możecie też do nas pisać: lista@tok.fm

Głosuj w 478. Liście Przebojów TOK FM

DOSTĘP PREMIUM