"Śledztwo Pisma" powraca. Drugi sezon przenosi nas na Dolny Śląsk. SŁUCHAJ na tokfm.pl i w Aplikacji TOK FM

"Śledztwo Pisma" powraca z drugim sezonem. Tym razem reporterski serial podcastowy przenosi się na Dolny Śląsk, by rozwikłać zagadkę: jedno liceum, jeden rok i trzy zagadkowe śmierci. Pierwszy odcinek będzie dostępny przedpremierowo 25 września, również na tokfm.pl i w Aplikacji TOK FM.
Zobacz wideo

W kwietniu 2019 ginie Nicola. Miesiąc później Julia. A w grudniu Kamila. Nieszczęśliwe wypadki, czy może morderstwa? Co łączyło trzy nastolatki mieszkające w okolicach Jeleniej Góry? Czy to przypadek, że chodziły do tej samej szkoły, miały wspólnych przyjaciół i padły ofiarą podobnej przemocy? 

Drugi sezon "Śledztwa Pisma" to jednak nie tylko historia kryminalna. To portret niezwykłych dziewczyn, które próbowały odnaleźć się w trudnych sytuacjach życiowych. A przede wszystkim opowieść o młodych ludziach z małych miejscowości, z miasteczek i wsi. O wyzwaniach, przed którymi stają: o braku perspektyw i wykluczeniu, o alkoholu i narkotykach, o przemocy fizycznej i seksualnej. I o instytucjach, które zostały powołane, by im pomagać, a które zawodzą. O kulejącym systemie edukacji, wsparcia socjalnego i opieki zdrowotnej, bezradnych wobec narastających przypadków depresji, problemów psychicznych i samobójstw wśród nastolatków.

Premiery odcinków - począwszy od 25 września - zaplanowano na sześć kolejnych piątków, w samo południe.

Autorką drugiego sezonu "Śledztwa Pisma" jest Barbara Sowa, dziennikarka, szefowa projektów cyfrowych "Pisma. Magazynu Opinii", a także kierowniczka produkcji pierwszego sezonu podcastu. Producentem jest Piotr Nesterowicz, prezes Fundacji Pismo i wydawca "Pisma", a kierownikiem produkcji Mateusz Roesler, redaktor treści cyfrowych i audio miesięcznika.

Weryfikację faktów przeprowadził Marcin Czajkowski. Konsultacji merytorycznej dokonała Halszka Witkowska z Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego. Ilustracje do wszystkich odcinków stworzył Tomasz Majewski.

Reżyserem drugiego sezonu serialu odpowiedzialnym za montaż i dźwięk jest Maciej Zych. Realizacji dźwięku podjął się Wojciech Pątkiewicz. Nagrania rozmówców wstępnie opracował Stanisław Dec. Serial nagrano w studiu "Osorno", należącym do Krzysztofa Czeczota.

Autorem muzyki jest Wojciech "Wojtall" Wierzba, część materiałów pochodzi również z zasobów biblioteki AudioNetwork.

TOK FM jest partnerem dystrybucyjnym "Śledztwa Pisma". 

"Śledztwo Pisma" to pierwszy polski reporterski serial podcastowy, którego producentem jest Fundacja Pismo, wydawca miesięcznika "Pismo. Magazyn Opinii". Pierwszy sezon, którego autorem jest Mirosław Wlekły, miał premierę 18 października 2019 roku i był nominowany do szeregu nagród, w tym Grand Press Digital 2019. 

PIERWSZEGO SEZONU "ŚLEDZTWA PISMA" MOŻESZ POSŁUCHAĆ TUTAJ >>

DOSTĘP PREMIUM