Koronawirus w kulturze narcyzmu. Podcast Dimitrovej i Stawiszyńskiego powraca

"Nasze wewnętrzne konflikty" wracają po przedłużonej wakacyjnej przerwie. W pierwszym odcinku sezonu jesień-zima 2020 Cveta Dimitrova i Tomasz Stawiszyński inaugurują cykl rozmów poświęconych "kulturze narcyzmu", jak przed czterdziestoma laty nazwał współczesność amerykański historyk i eseista Christopher Lasch.

W myśl diagnozy Lascha aktualna epoka nie tylko sprzyja kształtowaniu się osobowości narcystycznych, ale także narcyzm premiuje. Narcyzm, a zatem szeroko rozumianą koncentrację na sobie, uczynienie relacji z samym sobą najważniejszą relacją w życiu, jak z kolei mawia polski filozof prof. Andrzej Leder. Mówiąc o kulturze narcyzmu jesienią 2020 roku nie sposób zarazem abstrahować od rozpędzającej się właśnie z ogromną intensywnością pandemii koronawirusa. Dlatego sporo w tej rozmowie pytań o to jak sytuacja tak ogromnego ograniczenia i niebezpieczeństwa może wpłynąć na nas wszystkich - zajętych na co dzień głównie sobą, pogrążonych w osobnych wirtualnych światach modelowanych indywidualnie przez wprzęgnięte w mechanizmy rynku algorytmy.

Zapraszamy do słuchania i dyskutowania. Do autorów podcastu można pisać na nowy adres: naszewewnetrznekonflikty@gmail.com

A może posłuchasz? Ten podcast, podobnie jak wszystkie inne w TOK FM, czekają - wystarczy 1 zł

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM