U progu pandemii... depresji: jak dbać o zdrowie psychiczne w pracy pracując zdalnie?

Od miesięcy pracujemy w zupełnie zmienionych warunkach, mamy mniej kontaktów towarzyskich, często jesteśmy zamknięci w czterech ścianach, obawiamy się o zdrowie, wiele osób także o utratę pracy, w Polsce (choć nie tylko) dołącza do tego także coraz bardziej zdestabilizowana sytuacja polityczna i społeczna. To musi przynieść, i przynosi, kryzys zdrowia psychicznego.

Dorota Minta - psycholog, psychoterapeutka z Ośrodka Psychoterapii "Psycholodzy Lwowska" nie ma wątpliwości, że czeka nas także pandemia depresji, czy też innych problemów z psychiką. Dlatego tłumaczy, jak rozpoznać objawy kryzysu psychicznego u podwładnych, czy też koleżanek i kolegów z pracy, a także szefowej czy szefa, którzy przecież także nie są automatami.

Jak możemy sobie pomagać, jak wzajemnie wspierać, jak szybko reagować na zmienione zachowanie współpracowników czy członków rodziny, jak pamiętać, że w firmie najważniejsi są ludzie oraz, że dobry szef jest liderem, który ma faktyczne poczucie odpowiedzialności za zespół, w tym za kondycję psychiczną swoich pracowników.

O tym właśnie jest dzisiejsze wydanie "Dobrej pracy".

TOK FM PREMIUM