Kiedy emocje rządzą w polityce: o Trumpie i Wielkiej Brytanii, czyli kraju, który opuszcza UE trochę przez przypadek

"W USA nie mamy do czynienia z nietypowym przekazaniem władzy, przekazanie władzy po prostu się nie dzieje" - mówi Barbara Tuge-Erecińska, dzisiejszy gość "Dekonstrukcji". Była polska ambasador i wiceszefowa MSZ nie zgadza się, że jedyne, co można zarzucić Trumpowi to - że jest "niesympatyczny". Dlatego partnerzy USA w Europie i na świecie wysyłają jasny sygnał, ze już traktują Joe Bidena jak prezydenta-elekta.

Ta rozmowa jedynie zaczyna się od USA, bo trudno nie porozmawiać z byłą polską ambasador w Wielkiej Brytanii o Brexicie: jak do niego doszło, jak przebiega i dokąd może doprowadzić kraj, który kiedyś był imperium a teraz szuka nowej tożsamości. Jest też dużo o służbie krajowi w roli urzędnika państwowego i o cennej lekcji, jakiej udzielił Pani Ambasador Lech Wałęsa i którą ona sama przekazała swojej amerykańskiej koleżance po fachu w trudnych latach prezydentury Trumpa

Barbara Tuge-Erecińska to była polska ambasador w Wielkiej Brytanii i na Cyprze, a wcześniej w Szwecji i Danii, a także była wiceminister spraw zagranicznych w polskich rządach.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM