Nieortodoksyjny podręcznik zero waste. Oszczędzasz pieniądze, przy okazji - nie śmiecisz

Żywność i tekstylia, prościej: ubrania - to najpoważniejsze źródła zaśmiecania naszej planety. Zanieczyszczenia powstają zarówno na etapie produkcji jak i potem - kiedy wyrzucamy nie zjedzoną żywność, opakowania po niej oraz niepotrzebne nam już ubrania. Można, a nawet trzeba to zmienić - i zarazem na tym zaoszczędzić całkiem niemałe pieniądze. Nasi eksperci tłumaczą jak.

Pierwszy krok wiele osób, chcąc nie chcąc, zrobiło niedawno: są dane, które potwierdzają, że w "dobie pandemii" racjonalniej planujemy zakupy (a niektórzy po prostu planują, co kupią, choć wcześniej tego nie robili) a mając więcej czasu i pozostając w domu "przewietrzyliśmy" szafy, ale nie wyrzuciliśmy niepotrzebnych nam już ubrań, tylko wystawiliśmy w portalach, na których inni ludzie szukają używanych ubrań albo oddaliśmy do second-handów.

Z drugiej strony: kupowanie używanej odzieży nie jest już dla wielu, jak kiedyś, obciachem - a racjonalnym gospodarowaniem pieniędzmi i dbaniem o planetę.

O tym właśnie, a przede wszystkim: jak sprytnie żyć w duchu less/zero waste Małgorzacie Gołocie opowiadają edukatorka ekologiczna Sylwia Majcher oraz Rafał Reif z Accenture.

TOK FM PREMIUM