Radio TOK FM z nową ramówką od 2 stycznia. Co nowego?

TOK FM wchodzi w 2021 rok z nową ramówką. Zadebiutują w niej m.in. nowe pasmo informacyjno-publicystyczne "TOK360", nadawane od poniedziałku do piątku, a także audycja "Godzina kultury" Marty Perchuć-Burzyńskiej. Do zespołu TOK FM dołącza Wojciech Muzal. Nowe programy poprowadzą też Maciej Zakrocki i Karolina Głowacka.
Zobacz wideo

W poniedziałek, 4 stycznia 2021 r. o godz. 18:00 na antenie Radia TOK FM swoją premierę będzie mieć nowe pasmo informacyjno-publicystyczne "TOK360". Poprowadzą je Adam Ozga, który dotychczas wydawał poranne serwisy informacyjne stacji, oraz Wojciech Muzal, który dołączył do zespołu TOK FM z Radia Łódź, gdzie prowadził poranną audycję "Na Dzień Dobry" i magazyn reporterów "Słuchasz i Wiesz".

"TOK360" to magazyn podsumowujący wydarzenia dnia - zarówno w materiałach reporterskich, jak i rozmowach publicystycznych. W ramach pasma emitowane będą znane już z anteny programy "Kwadrans filozofa" Tomasza Stawiszyńskiego (we wtorki po 19:20) i "Lista przebojów TOK FM" Bartosza Dąbrowskiego (w piątki po 19:20).

Natomiast od poniedziałku piątku po 23:00 w ramówce TOK FM pojawi się nowe pasmo "Maciej Zakrocki przedstawia...". Autor będzie podejmował w nim tematykę europejską i historyczną, nie zabraknie też tematów bieżących.

Już 2 stycznia na antenę TOK FM po ponad rocznej przerwie wróci Karolina Głowacka, która poprowadzi nową odsłonę sobotniego i niedzielnego "Poranka Radia TOK FM". - Słuchacze i słuchaczki między 7:00 a 9:00 otrzymają kompleksową dawkę wiedzy o najważniejszych wydarzeniach mijającego i nadchodzącego tygodnia, połączoną z eksperckim komentarzem z dystansu - mówi autorka programu Karolina Głowacka.

Nowością w ramówce Radia TOK FM będzie "Godzina kultury" prowadzona przez Martę Perchuć-Burzyńską w soboty po godz. 19:00. Program będzie częścią pasma kulturalnego, emitowanego co sobota od 17:00 do 21:00, na które złożą się: "Poczytalni", "Szkoda czasu na złe seriale" Anny Piekutowskiej i Zuzanny Piechowicz,  wspomniana "Godzina kultury" oraz "Między słowami" Kamila Wróblewskiego.

Z kolei w niedziele po godz. 19:00 na antenie w nowej formule pojawi się audycja "Biuletyn rewolucyjny". "Biuletyn rewolucyjny" to feministyczny głos na antenie TOK FM. Anna Piekutowska i Małgorzata Wołczyńska przez dwa miesiące relacjonowały protesty po próbie zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce, rozmawiały z uczestniczkami wydarzeń, a teraz poszerzą tę tematykę i pogłębią wątki. Jak mówią autorki: w nowym "Biuletynie rewolucyjnym" co tydzień znajdą się rozmowy o polityce, społeczeństwie, badaniach, książkach, historii i nauce - bo rewolucja dzieje się nie tylko na ulicy.

Od stycznia 2021 r. - w nowej ramówce zmienią się godziny nadawania niektórych programów znanych już z anteny TOK FM: "Kultury osobistej" Marty Perchuć-Burzyńskiej będzie można słuchać od poniedziałku do piątku po 11:40, a "Raportu gospodarczego" od wtorku do piątku o 14:40. "Kwadrans filozofa" Tomasza Stawiszyńskiego będzie można usłyszeć we wtorki po 19:20, zaś "Listę przebojów TOK FM" Bartosza Dąbrowskiego w piątki po 19:20. "Andymateria", czyli rozmowy o sztuce Anny Wacławik-Orpik z Andą Rottenberg emitowane będą w niedziele po 15:00, "Między słowami" Kamila Wróblewskiego w soboty po 20:00, a "Weekend" Ewy Podolskiej w soboty po 21:00.

Pełne informacje o ramówce stacji będą dostępne w zakładce RAMÓWKA od 2 stycznia 2021 r.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM