Światowa gospodarka po pandemii: konksekwencje, których jeszcze nie widać, ale nie ma od nich odwrotu

Pandemia zmieniła światową gospodarkę, na różne sposoby. Tak, jak bezprecedensowe były decyzje reagujące na ograniczenie popytu i lockdown tak teraz pora na bezprecedensowe strategie wychodzenia z kryzysu. Żeby było trudniej: muszą one się opierać o wiedzę, którą jeszcze w całości nie dysponujemy - czyli o świadomość, jakie efekty w średnim i dłuższym dystansie COVIDowe strategie przyniosą.

Jest na przykład bowiem pytanie: czy gospodarka Polski, która wg aktualnych danych radzi sobie z kryzysem całkiem nieźle nie "przejada" teraz wcześniejszych inwestycji i nie ryzykuje zbyt wiele, nie inwestując w ostatnich miesiącach i latach?

Ale nie o Polsce przede wszystkim jest ta rozmowa. Tym razem w "Dekonstrukcji" goszczę specjalistkę, która wcześniej od innych musi mieć pomysł na trafne odpowiedzi na pytania o przyszłość, jaką da się przewidzieć na podstawie aktualnych danych: Magdalenę Polan, ekonomistkę specjalizującą się w rynkach globalnych z londyńskiego Legal & General Investment Management.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM