Doradca Hołowni: "Przedsiębiorstwo prywatne jest niezbędne dla demokracji". Co jeszcze mówi Ryszard Wojtkowski?

"Mamy zerowe zaufanie do polityków, wiemy, że nie potrafią prosto gwoździa nawet wbić, a jednocześnie liczymy na to, że będą umieli zadbać o polską walutę" - mówi między innymi mój dzisiejszy gość, Ryszard Wojtkowski podkreślając, że w jego opinii prawdziwy rozwój to prywatna własność i pozbawienie nadmiaru władzy partii i polityków.

A wie, o czym mówi, bo mój dzisiejszy gość to biznesmen, były menedżer wielkich firm ale także były wysoki urzędnik państwowy, doradca premierów Polski w trudnych latach początku polskiej transformacji.

Jest zatem wątek o przeszłości, o tym jak trudna i pionierska była droga Polski na Zachód w tych pierwszych formujących latach. Ale też o teraźniejszości i przyszłości, bo - jak wspominamy w tytule - prezes Wojtkowski jest w tej chwili jednym z niezależnych doradców, którzy pomagają wiedzą i doświadczeniem nowej gwieździe polskiej polityki, Szymonowi Hołowni.

A zatem: jaka powinna być polska polityka zagraniczna, czy Ameryka jest nadal ważnym partnerem dla Polski i dlaczego brak euro szkodzi naszemu krajowi politycznie i gospodarczo - to tylko niektóre z wątków najnowszej "Dekonstrukcji".

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM