Tylko w TOK FM: "Rok, którego nie było", radiowy serial dokumentalny. O szkole w pandemii

W marcu 2020 roku szkoła musiała z dnia na dzień przenieść się do innego świata, w którym trwa do dziś. Co zmienił ten rok w życiu nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim uczniów? Co po nim zostanie? Krzysztof Horwat szuka odpowiedzi na te pytania w radiowym serialu dokumentalnym "Rok, którego nie było".

Pierwszy odcinek przedstawia wydarzenia roku pandemii widziane oczami nauczycieli. Pokazuje, jak z dnia na dzień szkoła i pracujący w niej ludzie musieli przenieść się w czasie i przestrzeni - nauczyć się uczyć na odległość, przez internet. Coś, co dziś wydaje się nam pandemiczną codziennością, było rewolucją, jakiej szkoła nie przeszła od dekad. Nie wszystko poszło gładko, nie wszystko wyszło - co z tego w nas zostanie?

Krzysztof Horwat rozmawia z nauczycielami, odwiedza ich w domach w czasie zdalnych lekcji. Spotyka się z rodzinami, którym domowa szkoła wywróciła życie do góry nogami. Pyta o problemy uczniów, opowiada konkretne historie. 

Odcinek drugi to perspektywa rodziców, a nawet całych rodzin. Wyzwania, z jakimi z dnia na dzień musiały się mierzyć, znane są wielu rodzicom. Skąd wziąć sprzęt? Jak zorganizować miejsce do nauki? Jak zmobilizować dziecko, by zaangażowało się w taką jakby-szkołę?

Odcinek trzeci to perspektywa uczniów - prawdopodobnie najsmutniejsza i najbardziej przygnębiająca. Rozmówcy i rozmówczynie Krzysztofa Horwata przyznają, że ten rok zmienił ich, ich przyjaźnie i spojrzenie w przyszłość w sposób nieodwracalny. 

Autorem i prowadzącym serial "Rok, którego nie było" jest reporter TOK FM Krzysztof Horwat. Za oprawę muzyczną odpowiada Bartosz Dąbrowski, za oprawę graficzną Marta Szewczyk, a za opiekę redakcyjną - Magdalena Birecka.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM