"O której się wylogowuję i kończę pracę? Nie kończę pracy". Nauczyciele i rok nauki zdalnej [ROK, KTÓREGO NIE BYŁO]

Co zrobić, kiedy w czasie prowadzonej przez ciebie lekcji nagle... kończy ci się internet? Jak sprawdzić, czy uczniowie w czasie sprawdzianu ściągają? I jak ich do tego zniechęcić? Pierwszy odcinek radiowego serialu dokumentalnego "Rok, którego nie było" pokazuje rok zdalnej szkoły właśnie z perspektywy nauczycieli.
Zobacz wideo

To była środa, 11 marca 2020 roku. Nauczyciele właśnie dowiedzieli się, że mają dwa dni, by przeorganizować system nauczania i wszystko to, co do tej pory działo się w szkole i przy tablicy, przenieść do internetu.

POSŁUCHAJ PIERWSZEGO ODCINKA:

W pierwszym odcinku radiowego serialu dokumentalnego "Rok, którego nie było" reporter TOK FM Krzysztof Horwat odwiedza Dorotę, polonistkę, która uczy klasy siódme i ósme. Towarzyszy jej w czasie zdalnych lekcji. I pokazuje drogę, którą przebyli nauczyciele, by dojść do etapu, w którym zdalna nauka stała się codziennością. 

Co czwartek, przez trzy kolejne tygodnie, na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM publikować będziemy kolejne odcinki serialu. Obraz zdalnej, pandemicznej szkoły będzie stopniowo uzupełniany o kolejne perspektywy, w tym tę najważniejszą - uczniowską.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM