Mity i kity. Hochsztaplerska magia prostych odpowiedzi na skomplikowane pytania

Jesteś prawopółkulowczynią? Jesteś wzrokowcem? Jeśli tak (albo nie) to kto i na jakiej podstawie to kiedyś stwierdził? Sam/a tak uznałeś/aś? Badał to lekarz? A może naukowiec, specjalista od pracy mózgu? A może to niewart funta kłaków mit taki, jak stwierdzenie, że przekaz niewerbalny jest ważniejszy od wypowiedzianych równolegle słów?

Skąd biorą się mity? Najprostsza odpowiedź na to pytanie jest taka, że biorą się z naszej potrzeby otrzymywania prostych odpowiedzi w odpowiedzi na trudne pytania i banalnych recept w reakcji na skomplikowane problemy. Częściowo wynikają też z potrzeby łatwego zarabiania pieniędzy przez osoby, które zajmują się propagowaniem mitów.

O najbardziej spektakularnych mitach, o innych, niż już wspomniane, ich źródłach, o tym, jak można je demaskować oraz gdzie szukać prawdziwych odpowiedzi na nurtujące nas pytania i sensownych rozwiązań problemów, jakie przed nami stają - rozmawiam z ekspertem, którym jest dziś Piotr Bucki: szkoleniowiec, autor książek i wykładowca.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM