Jedno z nas zabije. Justyna Mazur i nowy podcast kryminalny o historiach miłosnych zakończonych zabójstwem

"Dopóki śmierć nas nie rozłączy..." - te słowa wypowiadane są w najszczęśliwszym dniu w życiu. Dlaczego niektórzy tak bardzo wypaczają znaczenie tej przysięgi? Justyna Mazur, autorka jednego z najpopularniejszych polskich podcastów kryminalnych, przedstawia historie miłosne, które zakończyły się zabójstwem. "Jedno z nas zabije" to nowy format, który w wersji telewizyjnej oglądać można w Crime+Investigation Polsat, a w wersji podcastowej - słuchać w aplikacji TOK FM i na tokfm.pl. W czterech odcinkach przedstawiamy losy czterech par, których związki miały tragiczny finał.

 Alicja i Adam to małżeństwo z Chorzowa - Alicja pewnego dnia nie wraca do domu. Od kilkunastu lat jej najbliżsi nie wiedzą, co się z nią stało. Elżbieta i Jacek - pozornie szczęśliwe małżeństwo z Rzeszowa. Któregoś ranka Jacek zadzwonił po karetkę, twierdząc, że jego żona nie żyje. Anna nie była już szczęśliwa z Mariuszem, wdała się w romans z Pedrem - portugalskim biznesmenem. Mariusz jednak nie pozwolił jej odejść, a ze spotkania z kochankiem swojej wybranki wrócił sam. Zuza zamieszkała u swojego ukochanego Piotra, właściciela stadniny koni w Beskidach. Gdy z czasem zbliżyła się do pracującego tam Marcina, Piotr wziął sprawy w swoje ręce. Marcin i jego kolega Bogdan zostali zamordowani. Początkiem każdej z tych historii była miłość, która z czasem zamieniła się w obsesję, zazdrość i nienawiść, prowadzące do tragedii. 

- W programie poruszam sprawy, które wydarzyły się w związkach. Małżeńskich, partnerskich. Przyjrzenie się motywacji sprawców zabójstw bliskich osób to niezwykłe przeżycie. W tak zwanych zbrodniach z miłości motywacje kobiet są zupełnie inne niż motywacje mężczyzn - ci zabijają z zazdrości, chęci zemsty. Kobiety zaś z nienawiści i poczucia krzywdy. Do jakiego konfliktu musi dojść w związku, by jedno zdecydowało się odebrać życie drugiemu? To fascynujące z psychologicznego i socjologicznego punktu widzenia. W programie poznamy motywację sprawców takich właśnie zabójstw z miłości - opowiada Justyna Mazur, gospodyni programu "Jedno z nas zabije". 

 

Justyna Mazur tworzy podcast "Piąte: nie zabijaj", który w ekspresowym tempie osiągnął status najpopularniejszego podcastu kryminalnego prowadzonego przez kobietę, a dziś znajduje się na podium polskich podcastów kryminalnych. Każdego odcinka jej podcastu słucha z uwagą około 250 tys. osób. Talent Justyny Mazur do opowiadania historii doceniło jury plebiscytu Best Stream Awards 2019, nagradzając ją dwiema statuetkami za najlepsze podcasty. Justyna regularnie pojawia się w zestawieniach najlepszych polskich twórców podcastów. Tym razem debiutuje na szklanym ekranie, przenosząc ze świata audio dobrze znaną jej słuchaczom empatię i rzetelność. Z właściwym sobie profesjonalizmem opowiada o tragicznych historiach z wielką miłością w tle. 

Premierowy odcinek programu "Jedno z nas zabije" już 7 maja - w aplikacji TOK FM i na tokfm.pl o 18:00, a w telewizji Crime+Investigation Polsat - o 21:00. 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM