Dokumenty dzieci adopcyjnych pisane metodą kopiuj-wklej? "Według papierów dziecko dwa razy zaczynało chodzić" [PIECZA, odc. 6]

W 6 odcinku serialu Michał Janczura pokazuje, jak często trzeba omijać system, by móc pomagać dzieciom. Drąży również temat dokumentacji dzieci, która czasem na długie lata blokuje im drogę do adopcji, a która nie zawsze ma związek z rzeczywistością.
Zobacz wideo

Magda i Tomek Czwojdzińscy z Głogowa w trzecim odcinku opowiadali o swej walce o adopcję Hani z FAS. Osiem dni po emisji dostali informację, że ośrodek w Olsztynie ma dla nich chłopca. Tym razem wszystko miało pójść szybko i sprawnie...

Tymczasem Adrianna Mizgiert, Matka-Siłaczka, wciąż stara się o kwalifikację na rodzinę zastępczą. Przeszkodą okazuje się remont, który wraz z mężem prowadzi w domu. Ale wszystko zmienia się, gdy pojawia się informacja o piątce braci, którzy czekają na rodzinę zastępczą w domu dziecka. I gdy okazuje się, że instytucji zależy, by chłopcy trafili do prawdziwego domu.

POSŁUCHAJ SZÓSTEGO ODCINKA SERIALU "PIECZA":

"Piecza" to radiowy serial dokumentalny, w którym Michał Janczura opisuje absurdy systemu pieczy zastępczej w Polsce. Systemu, do którego każdego roku trafiają setki dzieci, z różnych powodów opuszczające rodzinę biologiczną. Dziennikarz rozmawia z rodzinami zastępczymi, adopcyjnymi, urzędnikami, prawnikami, ekspertami, szukając odpowiedzi na pytanie: co i dlaczego nie działa? Dlaczego nikt z tym nic nie zrobi? I co zrobić, żeby zadziałało?

TU znajdziesz wszystkie odcinki serialu "Piecza" >>>

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM