"CUD!". Po emisji serialu "Piecza" Ministerstwo Rodziny zapowiada zmiany w prawie

Ministerstwo zapowiada zmianę przepisów pod wpływem naszego serialu dokumentalnego "Piecza". Jak informuje autor cyklu - Michał Janczura, m.in. ma powstać Centralny Rejestr Rodzin Zastępczych.
Zobacz wideo

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zapowiedziało zmiany w prawie, które mają pomóc w adopcjach. To pokłosie prezentowanego w TOK FM radiowego serialu dokumentalnego "Piecza", autorstwa Michała Janczury.

Jak zapowiedzieli przedstawiciele resortu, ma powstać Centralny Rejestr Rodzin Zastępczych, zwołana ma też zostać komisja z udziałem urzędników Ministerstwa Sprawiedliwości w sprawie sądów rodzinnych.

"CUD!" - skomentował Michał Janczura.

"Piecza"

Radiowy serial "Piecza" opowiada o pełnym absurdów, niedoróbek i nielogiczności systemie, w którym dziecko nie jest podmiotem, ale przedmiotem. Przez pryzmat historii konkretnych dzieci i konkretnych rodzin autor dokumentu Michał Janczura wyjaśnia, jak skonstruowany jest system pieczy zastępczej, do którego trafiają dzieci opuszczające rodziny biologiczne. A także jak bardzo, nieraz za wszelką cenę i wbrew wszystkiemu, system stara się ich do siebie nie przyjąć.

Każdy z odcinków serialu poświęcony jest innej części tego systemu - zmieniają się w nich będą bohaterowie, czyli odwiedzane przez Michała Janczurę rodziny i przepytywani z procedur urzędnicy. Słuchacze usłyszą nieraz wstrząsające historie dzieci, których zawiodły najbliższe im osoby. Niestety, nie wszystkie z tych opowieści mają szczęśliwe zakończenie.

Co wtorek, przez cztery kolejne tygodnie, na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM redakcja rozgłośni publikuje kolejne odcinki serialu. Premiera pierwszej części nastąpiła 19 stycznia.

Posłuchaj:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM