Dlaczego nasza strona dziś wygląda inaczej? Bo bez LGBT+ nie ma Polski

Patriotyzm, jutro, wspólnota, Polska - wszystkie to słowa brzmiałyby inaczej, gdyby usnąć z nich litery L, G, B i T. W każdym ziałaby jakaś dziura. Tak samo niepełny będzie nasz patriotyzm, nasze jutro, nasza wspólnota i cała Polska bez osób nieheteronormatywnych. Dlatego dziś pokazujemy, że "Bez LGBT+ nie ma Polski".
Zobacz wideo

Dziś, w dniu warszawskiej Parady Równości, rozpoczęła się kampania społeczna realizowana wspólnie przez tokfm.pl, Gazeta.pl, Wyborcza.pl, "Gazetę Wyborczą", stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza oraz agencję MullenLowe Warsaw - pomysłodawcę akcji. Pomysł jest prosty: z tytułów na naszej stronie usuwamy litery L, G, B i T. Chcemy w ten sposób pokazać, co dzieje się, kiedy wykluczymy ze wspólnoty jedną grupę. 

- Wspieranie i promowanie zasady "równości w różnorodności" Radio TOK FM uważa za swoje główne zadanie. Tematyka równościowa i prawa osób LGBT+ regularnie poruszane są na naszej antenie, a sobotnia akcja to kolejna okazja, by pokazać, jak ważna to sprawa - mówi redaktor naczelna TOK FM Kamila Ceran.

- W kampanii chcieliśmy podkreślić, że osoby nieheteronormatywne sś nieodłączną częścią Polski i społeczeństwa, dlatego prowokacyjnie usunęliśmy z polskiego języka litery L, G, B i T - mówi Marcin Nowak, Dyrektor Kreatywny w agencji MullenLowe Warsaw. - W ten sposób udowodniliśmy, że bez nich Polska nie jest kompletna. Jest uboga i ułomna. Jest "Poska". To kampania patriotyczna, bo nasze dziedzictwo narodowe, z którego jesteśmy tak dumni, jest efektem różnorodności polskiego społeczeństwa. Nie zgadzamy się na zawłaszczenie Polski przez jedną grupę społeczną. Polska jest Polską tyko wtedy, kiedy jest w niej miejsce dla wszystkich Polaków - dodaje Nowak.

Więcej o akcji tutaj >> bezlgbtplusniemapolski.pl

Zaglądajcie dziś na naszego Facebooka - znajdziecie tam więcej graficznych dowodów na to, że "Bez LGBT+ nie ma Polski".

Mamy dla Was również NIESPODZIANKĘ. Zajrzyjcie TUTAJ, by odebrać specjalny kod na darmowy miesięczny Dostęp Premium do wszystkich audycji i podcastów TOKFM!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM