Stan wojenny, stan umysłu, konfrontacja. [530. Lista Przebojów TOK FM]

Powrót po wakacjach jest naprawdę mocny! Tak, jak w lipcu a tym bardziej w sierpniu dopadał "Listę" sezon ogórkowy, tak wrzesień zaczynamy z pełnym rezerwuarem dziesięciu propozycji, które na dodatek są naprawdę znakomite. Ale też niepokojące, jak potrzeba ogłoszenia stanu wojennego, która pojawiła się u polityka, który nadzwyczaj często ruga różne osoby krytykując ich uczynki i nawołując do ostrożnych posunięć i uważnego dobierania słów.

Trzeba się też jednak odnieść do treści rozporządzeń o stanie wyjątkowym i rządowych komentarzy, co zrobił Maciej Głogowski. Są też fragmenciki jednej z najszerzej i najgłośniej komentowanych dyskusji ostatnich dni: czyli spotkania autora wielkiej, bezkompromisowej i od lat krytykowanej ale też wychwalanej reformy gospodarczej, prof. Leszka Balcerowicza, z młodzieżą. I próby oceny tego, co było ponad 30 lat temu ale też wyzwań i problemów, jakie mamy dzisiaj. Ponadto: w najnowszej "Liście Przebojów TOK FM" jest też wspomnienie z czasów PRL, o którym jego bohaterka zdecydowała się opowiedzieć korzystając z dobrodziejstw przedawnienia.

Wspomniałem tylko o niektórych premierach, a dołącza do nich oczywiście nagranie, które wygrało w głosowaniu. W 529. Liście Przebojów TOK FM miejsce 1. zajęła parafraza autorstwa Mateusza Morawieckiego, której mechanizm rozumie chyba jedynie sam autor, o ile w ogóle. Na miejscu drugim – Jan Wróbel i przerwane połączenie, tym razem z Jarosławem Gowinem.

Głosuj w 530. Liście Przebojów TOK FM

DOSTĘP PREMIUM