Słuchaj jeszcze wygodniej! TOK FM dostępne w samochodach z systemem Android Auto

Aplikacja mobilna TOK FM została zintegrowana z Android Auto. Dzięki temu użytkownicy samochodów z tym systemem mogą słuchać programu stacji na żywo oraz podcastów w jeszcze wygodniejszy i bezpieczniejszy sposób, również wtedy, gdy znajdują się poza zasięgiem tradycyjnych nadajników radiowych.
Zobacz wideo

Dostępna jest aktualizacja aplikacji TOK FM, która jest zintegrowana z systemem Android Auto. Dzięki temu posiadacze aut wyposażonych w Android Auto mogą korzystać z aplikacji z poziomu wyświetlacza w swoim samochodzie. Aplikacja TOK FM na Android Auto pozwala w prosty sposób włączyć radio na żywo - w tym również internetową stację TOK + Muzyka, w której muzyka zastępuje reklamy emitowane na antenie - oraz przeglądać i odsłuchiwać najnowsze podcasty TOK FM. Dzięki dostosowaniu wyglądu do systemowego interfejsu, aplikacja jest bardzo czytelna i łatwa w obsłudze, co pozwala kierowcy na jej bezpieczną i wygodną obsługę podczas jazdy. 

Wcześniej aplikacja TOK FM została zintegrowana z systemem Apple CarPlay. W tej chwili z oferty cyfrowej rozgłośni w samochodach mogą korzystać posiadacze smartfonów z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, czyli Apple i Android. W zależności od modelu samochodu i telefonu TOK FM dostępny jest na wyświetlaczu w kokpicie auta, na zintegrowanym z kanałem środkowym tablecie lub na smartfonie w specjalnej wersji z dużymi przyciskami. Aplikacją można sterować przyciskami na kierownicy. 

"Mafia po polsku", "Rzeczpospolita kościelna" i inne produkcje oryginalne TOK FM realizowane są specjalnie dla subskrybentów - sprawdź ofertę z 60% rabatem i dołącz do nas!

- Możliwość słuchania radia w samochodzie od zawsze była bardzo ważna dla nadawców radiowych, a dziś, gdy każdy nowy samochód wyposażony jest w system informacyjno-rozrywkowy, z którym łączy się nasz smartfon, nabiera to dodatkowego znaczenia - wyjaśnia Jarosław Śliżewski, Dyrektor Obszarów Cyfrowych w Grupie Radiowej Agory. - Warto jednak pamiętać, że istnieje kwestia istotniejsza niż słuchalność radia i podcastów czy wygoda kierowców. To bezpieczeństwo naszych słuchaczy. Producenci samochodów konstruują systemy informacyjne tak, by w możliwie minimalnym stopniu odwracały uwagę kierowców od drogi, chcąc m.in. przeciwdziałać rosnącej liczbie wypadków spowodowanych przez prowadzących z komórką w ręce. Cieszymy się więc, że TOK FM może włączyć się w te działania, a nasza aplikacja jest w pełni zintegrowana z AppleCar i Android Auto. Wprowadziliśmy też sterowanie głosowe i kilka innych rozwiązań stworzonych właśnie z myślą o bezpieczeństwie kierowców. 

Aby wykorzystać wszystkie możliwości aplikacji TOK FM podłączonej do Android Auto i słuchać w niej podcastów, seriali oryginalnych (jak "Mafia po polsku", "WTC.Rykoszet", "Piecza") oraz Radia TOK + Muzyka, należy posiadać dostęp Premium TOK FM. Wszyscy nowi użytkownicy aplikacji TOK FM mogą go wypróbować bezpłatnie przez okres dwóch tygodni, a po upływie tego czasu zakupić jako subskrypcję w Google Play lub na stronie internetowej tokfm.pl/premium. W wersji nieopłaconej poprzez Android Auto można słuchać wyłącznie Radia TOK FM na żywo. 

Obsługa aplikacji w ramach Android Auto i CarPlay to kolejna technologiczna nowość TOK FM. Wcześniej, w 2019 r. Radio TOK FM uruchomiło specjalną akcję w Asystencie Google pozwalającą na sterowanie głosowe Radiem TOK FM w polskiej wersji językowej, a także wdrożyło projekt "Search the Radio", dzięki któremu możliwe jest pełnotekstowe wyszukiwanie w treściach audycji radiowych. 

A jest to najlepszy moment, by zostać subskrybentem TOK FM Premium. Z okazji Black Friday mamy ofertę, jakiej jeszcze nie było - Dostęp Premium TOK FM ze zniżką aż 60 proc.! Skorzystaj z okazji i zacznij słuchać oryginalnych produkcji TOK FM - poza cyklami "Mafia po polsku", "Piecza" czy "Rzeczpospolita kościelna", mamy również podcastowe serie: polityczny "Sabat symetrystów", gospodarcze "Cotygodniowe podsumowanie roku", historyczny "Babel. Rzeczpospolita Multi-Kulti", "Nasze wewnętrzne konflikty" na styku filozofii i psychoterapii, a także podcast "Szkoda czasu na złe seriale" - oczywiście o serialach. Dostęp Premium to również bogate archiwum TOK FM z audycjami Cezarego Łasiczki, Karoliny Lewickiej, Agnieszki Lichnerowicz czy Macieja Zakrockiego. I wreszcie Dostęp Premium to TOK FM w wersji bez reklam - radio na żywo, gdzie bloki reklamowe zastąpiliśmy muzyką.

TOK FM PREMIUM