TECHSTORIE. Nowy podcast Sylwii Czubkowskiej i Joanny Sosnowskiej. Premiera już dziś!

Rozejrzyj się i spróbuj wskazać jakąś dziedzinę życia, w której nie towarzyszy ci technologia. Trudne do wypatrzenia, jeśli nie niemożliwe, prawda? Dlatego prezentujemy podcast "Techstorie", w którym Joanna Sosnowska i Sylwia Czubkowska, doskonałe dziennikarki technologiczne będą wyjaśniać coraz bardziej skomplikowany świat technologii i ich wpływu na nasze życie.

Sylwia Czubkowska (Spider's Web+) i Joanna Sosnowska ("Gazeta Wyborcza" i Wyborcza.pl) w swoim podcaście przyjrzą się przede wszystkim wyzwaniom, jakie stawia nam wszystkim technologia - i odwrotnie. 

- Technologie to nie jest już jakaś gadżeciarska zabawa dla nerdów zainteresowanych nowym modelem telefonu. Nowe technologie dobitnie wpływają i zmieniają funkcjonowanie każdej dziedziny naszego życia: od wychowania dzieci, poprzez nowe wyzwania na rynku pracy, na wyborach politycznych kończąc. I właśnie te zmiany chcemy w podcaście obserwować, diagnozować i spróbować wytłumaczyć słuchaczom, którzy niekoniecznie śledzą nowinki technologiczne, ale za to próbują zorientować się w świecie, który tak szybko wokół nich się zmienia - wyjaśnia Sylwia Czubkowska, jedna z autorek podcastu, dziennikarka Spider's Web+.

- Nie da się dziś opowiadać historii o technologiach bez ludzi. Dlatego do każdego z odcinków zapraszamy bohaterów opowiadanych przez nas historii lub ekspertów, którzy pomogą nam wyjaśnić coraz bardziej złożony świat. Właśnie o tym mają być Techstorie - precyzuje Joanna Sosnowska, współautorka "Techstorii", dziennikarka "Gazety Wyborczej".

W pierwszym odcinku cyklu "Techstorie", którego będzie można posłuchać już dziś, Sylwia Czubkowska i Joanna Sosnowska dyskutują o tym, jak technologie sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych, czy zmierzają w stronę zbawienia, czy może raczej zniszczenia wszystkiego, co ważne dla ludzkości. Do posłuchania już teraz!

Kolejnych odcinków będzie można słuchać w co drugi wtorek na platformie TOK FM, czyli na tokfm.pl i w aplikacji mobilnej TOK FM, a także na innych platformach podcastowych.

Joanna Sosnowska to dziennikarka i redaktorka, związana z "Gazetą Wyborczą" i Wyborcza.pl. Obecnie kieruje projektem "Jutronauci" jako redaktor prowadząca. Wcześniej w "Wyborczej" przez niemal trzy lata prowadziła serwis technologiczny. Była redaktor naczelną serwisów technologicznych i gamingowych Wirtualnej Polski, wcześniej przez wiele lat związana była z portalem Gazeta.pl. W krótkim epizodzie poza mediami pracowała w start-upie który chciał rozwiązać problem bezsenności i koszmarów.

Sylwia Czubkowska to wieloletnia dziennikarka ekonomiczna i technologiczna takich tytułów, jak "Gazeta Wyborcza", "Dziennik Gazeta Prawna" i tygodnik "Przekrój". Od 2020 r. jest redaktor prowadzącą Spider's Web+. Trzykrotnie nominowana do nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Czterokrotna laureatka nagród Prezesa Urzędu Patentowego za teksty na temat innowacji i wynalazków. 

To kolejny oryginalny podcast w ofercie podcastowej TOK FM. Podcastowa biblioteka stacji to dziś ponad 200 audycji i cykli tematycznych o różnorodnej tematyce - m.in. politycznej, ekonomicznej, społecznej, naukowej i poradnikowej - zawierająca ponad 75 tys. materiałów. Wśród nich są nowe audycje internetowe, udostępnione w ostatnim czasie, m.in. drugi sezon serialu dokumentalnego "Piecza", rozmowy Magdaleny Rigamonti "WTC. Rykoszet" oraz najnowsze premiery TOK FM - podcast "Mafia po polsku" Piotra Najsztuba i Piotra Pytlakowskiego oraz "Wielka chmura zmian"

Poza tym co poniedziałek Rafał Hirsch podsumowuje najważniejsze gospodarcze wydarzenia tygodnia w "Cotygodniowym podsumowaniu roku", Grzegorz Sroczyński i Galopujący Major w "Sabacie symetrystów" co wtorek zapraszają do symetryzowania lub przynajmniej dyskusji o symetryzowaniu, w środy Cveta Dimitrova i Tomasz Stawiszyński zapraszają na sesję filozoficzno-terapeutyczną w "Naszych wewnętrznych konfliktach", a Zuzanna Piechowicz - do rozmowy o "Dobrej pracy". W czwartki zaś Zuzanna Piechowicz i Anna Piekutowska rozmawiają o serialach w podcaście "Szkoda czasu na złe seriale", natomiast w piątek Adam Balcer i Paweł Sulik zbierają w podróż po wielokulturowej historii Polski w podcaście "Babel". Podcastowy tydzień kończy się w niedzielę (co drugą) w kosmosie, o którym opowiada Piotr Jaśkowiak w podcaście "Usługi kosmiczne dla ludności". Swoje podcasty w TOK FM mają również Inicjatywa Wolne Sądy ("Na prawo patrz!" - co środę) oraz Fundacja Panoptykon ("Panoptykon 4.0" - w czwartki). 

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM