Krakowiak, gang obcinaczy palców i klub płatnych zabójców. Zlecenie zabójstwa Najsztuba [MAFIA PO POLSKU, odc. 6]

Krakowiak był bardzo brutalnym bandytą a jednocześnie postacią na tyle mocną, że w czasie przestępczej działalności prawdopodobnie nikt mu się nie sprzeciwił. Dlatego dożył rozpraw sądowych, podczas których od pewnego momentu zaczął udawać wariata. Na te rozprawy chodziła córka jednej z jego śmiertelnych ofiar. Była uosobieniem wyrzutów sumienia. Patrzyła mu prosto w oczy. Krakowiak nie był w stanie znieść tego spojrzenia.

Krakowiak nie jest jednak jedynym bohaterem tego odcinka podcastu "Mafia po polsku". Autorzy opowiadają też o hiszpańskich i tureckich wyjazdach gangsterów, o klubie płatnych zabójców i gangu obcinaczy palców oraz o zleceniu zabójstwa Piotra Najsztuba. Ten, który miał zabić Najsztuba pewnego dnia uznał, że jego i jego niedoszłą ofiarę coś łączy, dlatego nie wahał się podjąć próby kontaktu. Jak to się odbyło? Posłuchaj odc. 6 podcastu "Mafia po polsku".

Jak zaczęła się polska mafia? Na czym gangsterzy zarobili najwięcej pieniędzy? Jak między sobą walczyli, ale też jak wspólnie się bawili? Kim tak naprawdę byli i dlaczego to wszystko bezpowrotnie się skończyło? O tym wszystkim posłuchasz w podcaście "Mafia po polsku".

Najlepiej zacząć od początku, wszystkie wcześniejsze odcinki znajdziesz tutaj:

TOK FM PREMIUM