Hatalska: "W dzisiejszym świecie technologii konieczna jest rozmowa o wartościach"

"Twórcy internetowych portali spowodowali, że postrzegamy świat jako albo/albo: czarny/biały, dobry/zły itp. Tymczasem świat, życie to i/i" - mówi w tej rozmowie Natalia Hatalska. I podkreśla, że powinniśmy dyskutować o wartościach i pokazywać sobie, że współpraca dzięki globalnej sieci może przynosić fantastyczne rezultaty, jak chociażby niedawno walka z COVID-19. Moja rozmówczyni przyznaje: "Mam taki zwyczaj, że staram się szukać rzeczy, które łączą nas ponad podziałami".

Obie zgadzamy się na pewno co do jednego: od internetu nie ma odwrotu tak, jak nie wyobrażamy sobie dzisiaj życia bez prądu. Dokładniej rzecz ujmując: współczesny świat bez prądu, i bez internetu, nie mógłby istnieć. Dlatego jest tak ważne, byśmy kształtowali sposób, w jaki internet nam służy. Moja gościni przyznaje, że kiedyś nie wydawało jej się to aż tak ważne, jak postrzega ten problem dzisiaj.

Moja dzisiejsza gościni, Natalia Hatalska to analityczka trendów, autorka bloga "Hatalska.com", od 10 lat wydaje trendbooka, od kilku lat pod marką "Infuture" prowadzi instytut forecastingowy, który wyszukuje i opisuje trendy nie tylko w celach komercyjnych.

POSŁUCHAJ:

DOSTĘP PREMIUM