Czy Facebook naprawdę tępi prawicę? I czy ban dla Konfederacji powinien cieszyć, czy raczej martwić? [TECHSTORIE, odc. 7]

Prawica zawsze miała pod górkę w serwisach społecznościowych stworzonych w Dolinie Krzemowej - twierdzi prawica. A na to pada argument: to nieprawda, a dowodem na to są sukcesy zasięgowe konserwatystów i to, że przez lata byli tam bardzo widoczni. Gdzie leży prawda?

Facebookowy ban dla Konfederacji sprawił, że wróciły gorące dyskusje o tym, czy i jak bardzo wielkie firmy technologiczne z Doliny Krzemowej nie lubią prawicy i konserwatystów. Skarży się na to Konfederacja i jej zwolennicy, a przeciwnicy odpowiadają: sami sobie zgotowaliście ten los, zamieszczając na Facebooku to, co zamieszczaliście.

Kto tu ma rację? Czy rzeczywiście jest coś w zarzutach wobec Big Techów o uprzedzenia wobec konserwatystów? Czy ban dla partii, której przedstawiciele zasiadają w parlamencie, powinien nas martwić? A może jest tak, że ktoś wreszcie postawił zaporę dla treści antyszczepionkowych, fake newsowych czy siejących nienawiść? Gdzie w tym wszystkim są politycy i dlaczego powinni być zaniepokojeni?

W podcaście "Techstorie" Joanna Sosnowska i Sylwia Czubkowska, doskonałe dziennikarki technologiczne, wyjaśniają coraz bardziej skomplikowany świat technologii i ich wpływu na nasze życie. Rozejrzyj się i spróbuj wskazać jakąś dziedzinę życia, w której nie towarzyszy ci technologia. Trudne do wypatrzenia, jeśli nie niemożliwe, prawda? Właśnie dlatego powstały "Techstorie".

Poprzednie odcinki znajdziesz TUTAJ, a także na You Tube, Spotify, Google Podcasts czy iTunes. Możesz też do nas pisać - na adres techstorie@tok.fm.

TOK FM PREMIUM