"Miałeś COVID i żyjesz? Jak to?" Chiński strach przed pandemią i technologiczna zasłona dymna. Witamy na igrzyskach! [TECHSTORIE, odc. 8]

Na co patrzyć, obserwując igrzyska olimpijskie w Pekinie? Gdzie zaglądać, by dostrzec to, co Chiny niekoniecznie chcą światu pokazać? Joanna Sosnowska i Sylwia Czubkowska opowiadają o wiosce olimpijskiej, która stała się państwem w państwie, o strachu przed pandemią - takim, którego Europejczyk chyba nie jest w stanie zrozumieć. O technologicznych fajerwerkach i zasłonach dymnych. I o tym, czy działają.

Co w odcinku:

00:00 Co nam się podobało na otwarciu Olimpiady
05:12 Co wspólnego ma skóra rekina z Mount Everest
06:13 Chiny prężą technologiczne muskuły|
11:55 Pekin 2008 vs Pekin 2022
17:05 Jak Pekin walczy z COVID-19
20:00 Roboty, stołówka, jedzenie
27:25 E-juan
32:03 Zielone technologie
37:35 Telewizja w 8K
40:30 Czy dalej jesteśmy zafascynowani Chinami?

W podcaście "Techstorie" Joanna Sosnowska i Sylwia Czubkowska, doskonałe dziennikarki technologiczne, wyjaśniają coraz bardziej skomplikowany świat technologii i ich wpływu na nasze życie. Rozejrzyj się i spróbuj wskazać jakąś dziedzinę życia, w której nie towarzyszy ci technologia. Trudne do wypatrzenia, jeśli nie niemożliwe, prawda? Właśnie dlatego powstały "Techstorie".

Poprzednie odcinki znajdziesz TUTAJ, a także na You Tube, Spotify, Google Podcasts czy iTunes. Możesz też do nas pisać - na adres techstorie@tok.fm.

TOK FM PREMIUM