Jak stracić pracę i zostać zastępcą burmistrza. Miękkie lądowanie w Kaliszu Pomorskim ["Folwark", odc. 2]

W 2007 roku na biurko dyrektora Inspekcji Skarbowej w Szczecinie zaczęły trafiać skargi. Przychodziły z Wałcza i dotyczyły tego samego człowieka, naczelnika urzędu skarbowego. W ankiecie, którą tam przeprowadzono, pracownicy przyznali, że ich relacje z przełożonym są złe. Naczelnik stracił pracę. A był nim wówczas Janusz Garbacz, dziś burmistrz Kalisza Pomorskiego.
Zobacz wideo

W drugim odcinku serialu "Folwark" Michał Janczura przygląda się przeszłości Janusza Garbacza - m.in. temu, w jakich okolicznościach został zastępcą burmistrza Kalisza Pomorskiego.

Posłuchaj drugiego odcinka:

Wszystko, o czym opowiada serial "Folwark", dzieje się naprawdę. Tu i teraz. W Polsce. W Kaliszu Pomorskim, małym miasteczku na Pomorzu Zachodnim. Michał Janczura jedzie tam zaalarmowany przez byłych i obecnych pracowników miejskiego ratusza. Przez ponad pół roku zbiera materiały i rozmawia z ludźmi. Przez ten czas odkrywa, jak funkcjonuje ta mała społeczność. "Folwark" to opowieść nie tylko o Kaliszu Pomorskim, ale o życiu i zależnościach w małym miasteczku. Okazuje się, że tam, gdzie nie ma mediów i żadnej kontroli, władza może więcej.

Kolejne odcinki serialu we wtorki o 12:00 na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM. 

TOK FM PREMIUM