Do czterech razy sztuka, czyli jak zostać burmistrzem. "Przebierał się za ministranta, spał u ludzi" [FOLWARK, odc.3]

To były czwarte wybory, w których startował i pierwsze, które wygrał. Jak do tego doszło? Czym zjednał do siebie ludzi? Skoro już go znali i wiedzieli, czego się po nim spodziewać, jak przekonał ich do głosowania na siebie? A może do głosowania przeciw jego konkurentowi? O tym w trzecim odcinku serialu "Folwark".
Zobacz wideo

Tajemnicze stowarzyszenie, które powstało przed wyborami, zasypało burmistrza pytaniami, a w konsekwencji wnioskami do prokuratury o zbadanie sprawy. Skończyło się na niczym - poza tym, że w atmosferze oskarżeń i podejrzeń wybory wygrał on, Janusz Garbacz. Tuż po tym stowarzyszenie zamilkło. Co ważne, między Garbaczem a stowarzyszeniem oficjalnie nie ma absolutnie żadnych powiązań. M.in. o tym w trzecim odcinku serialu "Folwark".

Wszystko, o czym opowiada serial "Folwark", dzieje się naprawdę. Tu i teraz. W Polsce. W Kaliszu Pomorskim, małym miasteczku na Pomorzu Zachodnim. Michał Janczura jedzie tam zaalarmowany przez byłych i obecnych pracowników miejskiego ratusza. Przez ponad pół roku zbiera materiały i rozmawia z ludźmi. Przez ten czas odkrywa, jak funkcjonuje ta mała społeczność. "Folwark" to opowieść nie tylko o Kaliszu Pomorskim, ale o życiu i zależnościach w małym miasteczku. Okazuje się, że tam, gdzie nie ma mediów i żadnej kontroli, władza może więcej.

Wszystkie odcinki serialu znajdziesz tutaj >>

Kolejne odcinki serialu we wtorki o 12:00 na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM. 

TOK FM PREMIUM