Urzędnicy na lekach uspokajających? Burmistrz komentuje: Jeżeli ktoś choruje, to choruje sam dla siebie [FOLWARK, odc. 5]

Michał Janczura
W piątym odcinku serialu "Folwark" Michał Janczura przygląda się funkcjonowaniu gminy - m.in. na przykładzie działalności miejscowego ośrodka kultury. Głos zabiera również sam burmistrz, Janusz Garbacz.
Zobacz wideo

Poznajemy również historię jednej inwestycji - związanych z nią podejrzeń o nieprawidłowości i procesu ich wyjaśniania. M.in. tego, że nie przesłuchano kluczowych świadków.

W tym odcinku głos zabiera również sam burmistrz, z którym dziennikarz TOK FM rozmawiał dwukrotnie. Padły m.in. pytania o wypowiedzi, które miały paść ze słów Janusza Garbacza, a także o odejścia pracowników z ratusza i podległych mu instytucji.

Posłuchaj piątego odcinka serialu:

Publikujemy również całość dwóch wywiadów, jakie z Januszem Garbaczem przeprowadził Michał Janczura - bez skrótów. Ich obszerne fragmenty znajdują się w 5 i 6 odcinku serialu "Folwark".

Wszystko, o czym opowiada serial "Folwark", dzieje się naprawdę. Tu i teraz. W Polsce. W Kaliszu Pomorskim, małym miasteczku na Pomorzu Zachodnim. Michał Janczura jedzie tam zaalarmowany przez byłych i obecnych pracowników miejskiego ratusza. Przez ponad pół roku zbiera materiały i rozmawia z ludźmi. Przez ten czas odkrywa, jak funkcjonuje ta mała społeczność. "Folwark" to opowieść nie tylko o Kaliszu Pomorskim, ale o życiu i zależnościach w małym miasteczku. Okazuje się, że tam, gdzie nie ma mediów i żadnej kontroli, władza może więcej.

Wszystkie odcinki serialu znajdziesz tutaj >>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM